Brambory nebo kompoty: i bez sklepa je můžeme doma snadno uložit

Hodně lidí chce mít doma zavařeniny, brambory nebo kompoty. Přitom ale nemají žádný sklep nebo jen velmi malý, do kterého se prakticky nic nevejde. Naštěstí pro skladování těchto potravin nemusíte mít nutně sklep. Bohatě vám postačí, když splníte následující pravidla a najdete u sebe doma místo, které bude pro tyto produkty nejlepší.

Chladná a temná místnost

Najděte to nejchladnější a nejtemnější místo v domě. Může se jednat o komoru nebo prostor pod schody. Většina zavařenin nebo kompotů nesmí přijít na světlo, a proto potřebujete kout, do kterého nejde prakticky žádné světlo nebo ho můžete velmi jednoduše uzavřít od okolního světa.

Doporučený článek:  Proti zápachu ve dřezu pomůže důkladné pročištění odtoku

Lednice

Možná vás to také napadlo, ale pro skladování těchto potravin je ideální lednice. Je tam chlad a tma. Vyčleňte si jednu polici nebo nějaké místo, které bude určené pouze pro komposty a zavařeniny. Brambory můžete umístit do jedné ze zásuvek, která je určená pro zeleninu.

Zdroj obrázku: Freepik

Garáž

U domu nemusíte mít sklep, ale možná máte garáž. Vyčleňte alespoň jednu část jako malou komoru. Postavte tam skříň, do které umístíte všechny zavařeniny, kompoty, brambory i cibuli. Prostor musí být dobře větraný, ale stále chladný a tmavý. Navíc tam budete mít k surovinám velmi dobrý přístup.

Doporučený článek:  Zkušené hospodyňky dobře vědí, jak vytopit byt bez nákladů navíc. Stačí otevřít dokořán

Speciální boxy

Na trhu najdete izolované boxy nebo jiné nádoby, které si udržují stabilní teplotu. To je pro tyto účely naprosto ideální. Stačí, když tyto boxy dáte na chladné místo ve svém domově, např. do chodby, garáže nebo nepoužívané místnosti.

Využijte místo pod postelí

Máte doma hodně málo místa? Využijte veškerý prostor, který máte pod postelí. Stačí, když tam zastrčíte boxy s izolací a snadno se dostanete k potravinám, až na ně budete mít chuť. A nezaberou vám doma žádné jiné místo, které pravděpodobně potřebujete pro jiné věci, máte-li jen malý byt a hodně věcí. Vyzkoušejte jeden z těchto triků a užijte si více úložného prostoru na své potraviny.

Zdroj: https://homestead-honey.com/how-to-store-vegetables-without-a-root-cellar/
.

Doporučené články