Ovoce s nízkým glykemickým indexem a velkým množstvím vody podporuje hubnutí

Ovoce zavedené do denní stravy pozitivně ovlivňuje imunitu a celkové fungování našeho těla. Dokáže také očistit tělo do toxinů. Je to ovšem jen začátek benefitů, protože některé druhy mohou být neocenitelné při hubnutí. V dnešním článku vám řekneme, které druhy ovoce byste měli zařadit do svého menu, hlavně pokud se snažíte shodit pár kilo.

I když je zdravé, opatrně

Při konzumaci těchto zdravých produktů bychom si měli vždy pamatovat na toto opatření. Kromě vitamínů, vody, mnoha makroelementů, bílkovin a vlákniny obsahují také cukry a stopová množství tuků. Pokud jde o to, jaké ovoce je dobré k hubnutí a zároveň bezpečné, platí to zejména pro výrobky s nízkým glykemickým indexem, po kterém hladiny glukózy v krvi postupně klesají. V jejich případě nedochází k náhlým hladovým útokům.

Doporučený článek:  Kondenzované mléko v sobě koncentruje prospěšné látky pro zdraví. Ale pouze jedna jeho varianta

Při hubnutí se doporučuje ovoce s nízkým obsahem kalorií, které obsahuje od 30 do 60 kcal na 100 gramů, jakož i to, v jehož složení nacházíme velké množství vody. Pokud jde o ovoce, které pomůže při hubnutí, zaměřte se na třešně, jablka, meruňky, hrušky a kiwi. Všechny tyto druhy jsou výživné a zároveň málo kalorické.

Zdroj obrázku: Freepik

Prospěšné ovoce

Třešně dokážou rychle uspokojit hlad a v jedné průměrné hrsti najdete jen 30 kcal. Je to také produkt bohatý na vlákninu, která podporuje redukci tuku. Jablka jsou bohatým zdrojem vlákniny a rychle snižují hlad, což znamená, že s nimi můžeme zacházet jako se zdravým občerstvením. Meruňky zase podporují trávení, doporučuje se však sáhnout především po čerstvém ovoci.

Doporučený článek:  Zapomeňte na zelenou břečku. Čerstvý špenát je lahodný a nabitý zdravím

Hrušky obsahují spoustu vlákniny a pomáhají starat se o střeva a celkový stav metabolismu. Na sto gramů hrušek připadá jen 57 kcal. Kiwi zase díky přítomnosti ovocných kyselin a enzymů pomáhá spalovat tuk rychleji. Je také zdrojem vitamínu C, draslíku nebo vlákniny a reguluje práci trávicího traktu. Na seznamu cenného ovoce, které urychluje metabolismus, najdeme také citron, který má kromě zpomalení absorpce tuku pozitivní vliv na střeva a podporuje trávení potravy v těle.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/best-weight-loss-fruits, https://www.medicalnewstoday.com/articles/324431, https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/top-fruits-to-support-weight-loss-and-how-to-enjoy-them/, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-apricots, https://health.clevelandclinic.org/kiwi-benefits/
.

Doporučené články