Malá, ale důležitá. Zdraví slinivky je klíčové pro celý organismus, onemocnět může snadno

Slinivka břišní patří mezi naše nejdůležitější orgány, a proto bychom měli jíst tak, abychom ji ochránili. Bohužel se spousta lidí stravuje nezdravě, a tím pádem ohrožuje právě orgány, které mají důležité funkce v těle. Které potraviny jsou nevhodné a negativně ovlivňují činnost slinivky? Zdravá strava udělá opravdu hodně.

Jak zajistit, aby naše orgány fungovaly správně?

Orgány tvoří v našem těle velmi důležitou součást. Bez nich bychom nemohli existovat. Fyzická aktivita, životní styl a další hodnoty ovlivňují jejich chod a funkci. Proto je potřeba jíst hlavně zdravé potraviny, nepít alkohol nebo orgány neohrožovat cigaretami. Spousta lidí ale na toto nedbá. Není totiž hned poznat, že se něco děje. Zdravotní komplikace se mohou objevit až po několika měsících nebo letech.

Doporučený článek:  Vejce je vhodné jíst celá, žloutek i bílek prospějí zdraví

Slinivka patří mezi orgány, které jsou podstatné pro správné fungování trávicího systému. Najdeme ji vedle jater, za žaludkem, a proto si její funkci možná tolik neuvědomujeme. Slinivka se snadno může zanítit, což poznáte podle toho, že vás nejen bude na onom místě bolet, ale budou se do břicha dostávat enzymy, které slinivka produkuje, což vás může ohrozit na životě.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny vynechat v jídelníčku?

Zdravý životní styl je velmi důležitý. Nejenže se budete cítit dobře, ale navíc to také ocení orgány, které nejsou vidět. Například konzumace alkoholu může ovlivnit nejen činnost jater, ale také slinivky nebo ledvin. Je to velmi nebezpečný jev, kterému ale propadá čím dál více lidí. Cigarety do zdravého života také nepatří. Mají totiž také negativní dopad na slinivku.

Doporučený článek:  Po padesátce je nejlepší čas pro změnu. Zrychlení metabolismu předejde nechtěnému přibírání

Vyhýbat byste se měli příliš tučným jídlům. Strava musí být vyvážená, doplněná zeleninou a ovocem. Cukry nejsou vhodné pro nikoho, a pokud chcete žít delší dobu, rozhodně byste si je měli odpustit. Samozřejmě se sem tam objeví chutě, které nedokážete ovládnout, ale nemělo by to být pravidlem. Omezit je vhodné také tučná jídla.

Zdroj: https://www.godigit.com/health-insurance/food-guides/foods-for-good-pancreas-health
.

Doporučené články