Při přípravě dýně dělá většina lidí fatální chybu. Zbytečně pak přicházejí o vzácné antioxidanty

Po oloupání dýně často skončí její semínka v koši, to je ale obrovská chyba, které byste se určitě měli vyhnout. Tato semínka mají úžasný účinek na lidské tělo a také chrání před mnoha chorobami. Jsou skvělá hlavně pro prevenci žaludečních problémů.

Pomoc dýňových semínek

Každý, kdo bojuje se srdečními problémy nebo hypertenzí, by měl do své každodenní stravy zahrnout dýňová semínka. Draslík i hořčík, které se v semínkách nacházejí, mají velký vliv na práci srdce, a mohou dokonce chránit před rozvojem nemocí tohoto orgánu. Draslík je zodpovědný za aktivaci enzymu potřebného ke stimulaci srdce k práci, zatímco hořčík umožňuje jeho efektivnější práci a minimalizuje riziko poruch jeho rytmu.

V těchto semenech naleznete také fenolové kyseliny, které jsou silnými antioxidanty. Pro lidi, kteří si chtějí chránit srdce, jsou obzvláště cenné, protože zabraňují tvorbě krevních sraženin a jsou také zodpovědné za udržení normálního tlaku. Kromě toho se také ukázalo, že konzumace dýňových semen může zabránit hypercholesterolémii, která podobně jako hypertenze zvyšuje riziko mrtvice.

Doporučený článek:  Petrželka je plná vitamínů a antioxidantů. Nyní byla zařazena na seznam jedovatých rostlin
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na přehnanou konzumaci

Odborníci na výživu také upozorňují na to, že dýňová semínka mají příznivý vliv na nervový systém. Měla by být také zahrnuta do stravy lidí trpících svalovými křečemi, vystavených dlouhodobému stresu, jakož i těch, kteří mají tendenci k sezónním infekcím. Kromě toho bylo prokázáno, že dýňová semena díky svým prospěšným složkám ovlivňují i ​​jiné tělesné funkce.

Dýňová semena pomáhají k lepšímu stavu vlasů a nehtů, jsou užitečná při depresivní náladě, úzkosti, nespavosti, mají příznivý vliv na prostatu, podporují imunitní systém, pomáhají udržovat normální hladinu cukru v krvi, mohou být nápomocná v boji proti střevním parazitům. I když mají neocenitelné vlastnosti, nezapomínejte, že mají vysoký kalorický obsah. Proto to s jejich konzumací nepřehánějte.

Zdroj: https://www.health.harvard.edu/heart-health/seed-of-the-month-pumpkin-seeds
.

Doporučené články