Ovesné vločky podpoří hubnutí, pročistí tělo a udrží mozek v kondici

„Já mám koně, vraný koně. (…) Když já jim dám ovsa, oni skáčou hopsa.“ Dětskou písničku zná jistě každý, bohužel nejen kvůli ní si o ovsu mnozí myslí, že se jedná o krmivo pro zvířata. Není tomu tak, oves, tedy většinou ovesné vločky, se přidává do různých pokrmů. Nejčastěji se jedná o kaši, která se z vloček připravuje k snídani. Podle odborníků patří ovesné vločky mezi nejzdravější produkty, které přispívají ke štíhlosti. Mají řadu výhod, jsou levné, snadno se připravují, k tomu obsahují celou řadu cenných látek. Proč je zařadit do jídelníčku?

Jídelníček založený na ovesných vločkách

Chcete zhubnout? Vyzkoušejte očišťující kúru založenou na ovesných vločkách. Její výhodou je, že nestrávíte nad přípravou dlouhé hodiny, ovesná kaše nebo polévka z ovesných vloček jsou hned hotové. Během týdenní ovesné diety se tělo zbaví asi jednoho kilogramu nadváhy, přičemž vločky lze doplňovat sušeným ovocem. Každodenně se musí vypít alespoň dva litry vody, přičemž není nutné vynechávat kávu. Ráno se vlijí dva litry odstředěného mléka do hrnce a přidá se osm lžic ovesných vloček, po uvaření se pokrm rozdělí na pět porcí a konzumují se postupně po čtyřech hodinách.

Doporučený článek:  Zelené listy pórku jsou zpestřením do salátu, polévky nebo k masu
Zdroj obrázku: Freepik

Pro krásu i pro zlepšení nervů

Shodit kila navíc a dodat tělu energii? Přesně to ovesné vločky dokážou, ale k tomu podpoří fungování nervového systému nebo zlepší práci svalů. Jsou motorem pro mozek a zlepšují koncentraci či paměť, hodí se proto i k snídani pro studenty. Ovesné vločky jsou rovněž zdrojem vitamínů, jako jsou E nebo skupiny B, dále minerálů, především zinku a hořčíku. Tyto minerály pomáhají posílit nervovou soustavu a zlepšit stav pleti. Ovesná kaše je také plná vlákniny, za což poděkují hlavně střeva.

Pocit sytosti na dlouhé hodiny

Ovesná kúra zlepšuje střevní peristaltiku a zbavuje tělo toxinů. Výhodou je, že po snědení kaše nehrozí pocity hladu, přestože obsahuje málo kalorií. To je důvod, proč se doporučuje při dietách, ale není vhodná k snídani pro těžce fyzicky pracující. Ovesné vločky jsou také lékem při vysokém cholesterolu v krvi, pomáhají zbavit cévy tuku nebo tělo nadbytečné vody. Pozor ale na výrobky, které obsahují hotové směsi na ovesnou kaši, ty bývají plné cukrů a tuků. Doporučuje se konzumovat přírodní ovesné vločky, které se mohou dochutit ovocem nebo kapkou medu.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/9-benefits-oats-oatmeal, https://food.ndtv.com/weight-loss/oatmeal-diet-for-weight-loss-all-you-need-to-know-about-this-7-day-diet-1939436, https://www.hsph.harvard.edu/nutritionsource/food-features/oats/, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-oatmeal, https://www.medicalnewstoday.com/articles/322546
.

Doporučené články