Sladké podzimní osvěžení: bezinková šťáva je odpovědí na řadu neduhů, oblíbí si ji i děti

Černý bez již staré germánské kmeny považovaly za zázrak. Věřilo se, že má tato rostlina magické vlastnosti a nabízí ochranu před nečistými silami. V dnešní době již na nic podobného nevěříme. Máme ale vědecké důkazy o tom, že měly pravdu. Bezová šťáva posiluje imunitní systém a dokáže si poradit s mnoha nemocemi. Podívejme se na to, proč byste ji měli konzumovat.

Bezová šťáva podporuje imunitu a bojuje proti nemocím

Imunitní systém je pro každého z nás velmi důležitý a bez jeho správného fungování se neobejdeme. Bezová šťáva má antivirové, antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Díky tomu na sebe váže volné radikály, které mohou způsobit řadu onemocnění.

Doporučený článek:  Nejlepší lék na podzimní nemoci stojí pár korun. Lněné semínko je škoda nevyužít

Díky svým účinkům si velmi jednoduše poradí také s nachlazením a chřipkou. Podle mnoha lidí pomůže rychleji se uzdravit. Snižuje horečku, chrání a posiluje sliznice dýchacích cest, mírní kašel a utěsňuje cévy. Díky tomu se budete velmi brzy cítit jako rybička.

Zdroj obrázku: Freepik

Bezová šťáva pro zdraví ledvin a krásnou pleť

Černý bez má pozitivní vliv také na močové ústrojí. Šťáva z černého bezu funguje močopudně a pomáhá vyčistit organismus od toxinů. Máte-li problémy s ledvinami, měli byste šťávu vyzkoušet.

Doporučený článek:  Brambory si získaly špatnou pověst neprávem. Kalorickou bombu z nich dělají obvyklé přísady

Úžasný vliv černého bezu můžete využít také při péči o pokožku. Díky velkému množství antioxidantů je ideální pro zdravý a mladistvý vzhled pleti. Navíc zklidňuje podráždění způsobené alergií nebo kožním onemocněním.

Jak šťávu správně aplikovat?

Bezovou šťávu můžete jednoduše naředit s vodou a vypít jako osvěžující nápoj. Během letních veder můžete přidat také pár kostek ledu. Bezinkovou šťávu ale můžete přidat také do čaje během zimních měsíců, kdy potřebujete zahřát. Někdo ji dokonce využívá jako přísadu do dezertů. V každém případě získáte jedinečnou chuť, kterou si zamilují nejen dospělí, ale také děti. Šťáva je totiž příjemně sladká.

Zdroj: https://thebrilliantkitchen.com/elderberry-juice-recipe/
.

Doporučené články