Odmrazení lednice a mrazáku urychlí horká voda nebo fén

Velmi často se stává, že lednice jednoduše zamrzne. Objeví se velké kusy ledu, se kterými si musíte poradit. V opačném případě vám hrozí, že se v lednici zkazí zelenina a bude využívat mnohem více energie, než je nezbytně nutné. Poradíme vám, jak si můžete lednici i mrazák velmi jednoduše a celkem rychle odmrazit. Navrátíte tím lednici funkčnost a prodloužíte její život.

Sledujte svou lednici i mrazák

Vždy si dávejte pozor, aby led nepřesáhl půl centimetru. Většině lidem stačí, když se o svou lednici postarají dvakrát za rok. Jestli dosáhne až k jednomu centimetru nebo ještě dál, musíte lednici i mrazák odmrazit ihned. Pokud vás netlačí čas, měli byste se pustit do práce na jaře nebo během zimy. Tehdy můžete potraviny strčit na chvíli za okno, takže se vám nezkazí během celého procesu odmrazování. I když díky našemu tipu to nezabere tak dlouhou dobu jako obvykle.

Doporučený článek:  K tradičním pokrmům se hodí specifická vína. Společně vytvoří delikátní chuťový zážitek
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte sílu horké vody

Lednici odpojte ze zásuvky a vyndejte veškeré jídlo. Potom napusťte do hrnce horkou vodu. Jeden můžete položit do lednice a druhý do mrazáku. Až hrnce vychladnou, vyměňte je za jiné. Tímto způsobem pokračujte, dokud nerozmrzne celá lednice. Tento proces zajistí, že budete mít lednici odmraženou během 30-40 minut. Záleží na tom, v jakém ji máte stavu. Nechte pracovat pouze horký vzduch a nikdy stěny lednice nepolévejte horkou vodou. Tím ji naprosto zničíte.

Doporučený článek:  Pálení žáhy zmírní jedlá soda, zázvor, aloe vera nebo fenykl

Máte po ruce fén?

Horká voda funguje skvěle, ale existuje ještě rychlejší řešení. Jestli se chcete ledu zbavit vážně rychle, použijte obyčejný fén. Začněte nahoře a postupujte až dolů do mrazáku. Tímto způsobem se zbavíte nejen velmi silného ledu, ale také budete mít lednici odmraženou za 15-20 minut. Potom stačí celou lednici i s mrazákem umýt, zapnout do zásuvky a vložit zpátky veškeré potraviny. A máte na dalších šest měsíců pokoj. Kterou z těchto metod zkusíte ve své kuchyni?

Zdroj: https://learn.compactappliance.com/defrosting-freezer/
.

Doporučené články