Majonéza se osvědčila v domácnosti pro čištění nebo zahlazení škrábanců

Chcete doma využít trochu netradiční čisticí prostředek, který dokáže odstranit i odolné skvrny? Takovým pomocníkem se může stát i majonéza. Většinou ji přidáváme do salátu nebo sendvičů, ale stejně dobře vám poslouží také při úklidu. Existuje poměrně hodně způsobů, jak ji doma můžete použít. Poradíme vám pár jedinečných věcí, které vyčistíte pomocí majonézy.

Poškrábané dřevěné podlahy

Na škrábance na dřevěné podlaze nebo kuchyňské lince můžete běžně použít olivový olej. Jestli ho nemáte po ruce nebo ho nechcete používat, můžete místo toho zkusit majonézu. Podlahu potřete mýdlem na olejové bázi, abyste odstranili nečistoty. A potom přidejte pořádnou porci majonézy. Nechte působit přes noc a ráno odstraňte pochutinu mokrým hadříkem.

Doporučený článek:  Smažené řízky se neobejdou bez zlatavé a křupavé strouhanky. Naučte se je obalovat správně

Zbytky lepidla

V majonéze se nachází oleje, které zvládnou odstranit i zbytky lepidla. Použít ji můžete také v případě, že potřebujete odstranit lepidlo po samolepce ze sklenice nebo jiného povrchu. Naneste majonézu, nechte ji působit asi 20 minut a potom ji odstraňte pomocí vlhkého hadříku. Nálepka a lepidlo bude pryč. A sklenice zůstane dokonale čistá.

Zdroj obrázku: Freepik

Oživte umělé pokojové rostliny

Vytvořte na umělých rostlinách mastnou vrstvu pomocí majonézy. Rostliny budou najednou vypadat jako živé, i když je nebudete zalévat. Někdo dokonce tvrdí, že stejný trik funguje také u živých pokojových rostlin. Podle nás byste to neměli dělat, protože byste rostliny mohli poškodit. U umělých rostlin neváhejte a přineste jim trochu života.

Doporučený článek:  Zápachu v lednici se lze zbavit pomocí běžných surovin

Dokonale čistá nerezová ocel

Na nerezové oceli se velmi jednoduše objeví otisky prstů a nečistoty. Skvělé je, že je můžete snadno odstranit pomocí majonézy. Špinavé místo potřete malou vrstvou této pochutiny a okamžitě setřete. Nakonec povrch vyleštěte čistým hadříkem. Jestli nemáte po ruce majonézu, můžete stejným způsobem využít dětský olejíček.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/7-surprising-things-you-can-clean-with-mayo-22932269
.

Doporučené články