Čištění toustovače je třeba provádět pravidelně

Toustovač je přístroj, který se hodí do každé domácnosti. Přeci jen si pomocí něj můžeme udělat rychlou, ale i velmi dobrou svačinu, snídani či večeři. Zároveň je to ale jeden z domácích pomocníků, na které se při úklidu často zapomíná. Je vlastně toustovač potřeba čistit, popřípadě jak na to? To a ještě daleko více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Proč je toustovač třeba čistit jako každý jiný spotřebič

Každý spotřebič potřebuje pravidelnou údržbu a toustovač není žádná výjimka, i když by se to tak mohlo zdát, jelikož do toustovače nevkládáme žádné potenciálně škodlivé či syrové potraviny. I tak na něm ale ulpívají zbytky. Ať už jsou to drobky z pečiva, či vyteklý sýr, právě tyto nečistoty by mohly při dalším použití dělat neplechu. Na těchto částicích může také potenciálně vznikat plíseň, což není vhodné na přístroji, kde si chceme jídlo dále připravovat. Kromě toho se také nečistoty mohou dále připalovat, což negativně ovlivňuje chuť pokrmů.

Doporučený článek:  Pivo je výborné hnojivo pro trávník, na zahradě pomůže zlikvidovat slimáky a vosy
Zdroj obrázku: Freepik

Jakými zásadami se při čištění řídit

První zásada prakticky u jakéhokoli uklízení je dbát na pravidelnost. Čím pravidelněji budete přístroj čistit, tím snadnější to pro vás bude. Stačí si tak vyhradit jen pár minut například po každém použití.

Když už se do čištění jako takového pustíte, začněte tím, že bude přístroj vytažený ze zásuvky a bude vychladlý. Poté vysypte do koše drobky a další uvolněně zbytky. Dále si můžete vzít na pomoc kartáček s velmi jemnými štětinami, který vám pomůže odstranit vytrvalejší, přilepené drobky. Nikdy ale na toustovač nepoužívejte jakékoli tvrdé štětiny či kovové nebo drátěné předměty. Mohlo by tak dojít k poškrábání. Uvolněnou špínu opět vysypte nebo vytřete. Opravdu vytrvalou špínu můžete zkusit seškrábnout pomocí dřevěné špachtle. Pokud v toustovači zůstávají zbytky zaschlého sýra, můžete přístroj roztopit a sýr odstranit.

Zdroj: https://www.kenwoodworld.com/en/faqs/How-do-I-clean-my-sandwich-maker/a/557650
.

Doporučené články