Palačinky z mikrovlnné trouby jsou hotové během pár minut. Ušetří čas i složité smažení

Palačinky jsou jedním z oblíbených jídel. Jedná se o jídlo, které zaujme sladkou i slanou chutí. Mnoho lidí však přemýšlí o tom, jak budou stát u sporáku a budou smažit palačinky, a to je odradí od přípravy. Na záchranu však přichází recept, kdy palačinky nemusíte smažit.

Náročné a jednoduché zároveň

Palačinky jsou populární jídlo a dospělí i děti je milují. Recept na těsto není komplikovaný a v kuchyni najdeme obvykle potřebné ingredience. Podávají se s náplní, uspokojí každého gurmána a ty připravené se sladkým džemem milují děti. Přesto se jedná jídlo, kvůli kterému musíme v kuchyni strávit spoustu času. Ne vždy na to ale máme chuť.

Doporučený článek:  Přichází doba bezinek. Domácí šťáva posílí organismus před zimou a zažene každé nachlazení

Recept na palačinky z mikrovlnky může být skvělou alternativou. Je to mnohem jednodušší a rychlejší verze klasického jídla. Palačinky bez smažení z mikrovlnné trouby, i když se poněkud liší od původní verze, jsou velmi chutné a jejich příprava trvá doslova pár minut. Mohou se podávat okamžitě po vyjmutí z mikrovlnné trouby.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava palačinek

Na přípravu palačinek budete potřebovat mouku, vejce, mléko, prášek do pečiva, trochu soli a vody a jen několik minut. Přesněji potřebujete 100 g pšeničné mouky, 2 vejce, 60 ml mléka, vodu, 2 čajové lžičky prášku do pečiva, špetku soli. Začneme kombinací suchých přísad. Vložte mouku, prášek do pečiva a sůl do připravené misky a promíchejte. Potom přidejte mléko a vejce a promíchejte, aby se vytvořila hladká hmota (důležité je, aby v ní nebyly hrudky).

Doporučený článek:  Nakládaná cibule získá pikantní a nakyslou chuť, recept je snadný

Těsto by mělo mít konzistenci pro nalití, takže pokud je příliš husté, přidejte vodu. Na talíř nalijte rovnoměrnou vrstvu. Potom vložte do mikrovlnné trouby na 2–3 minuty a palačinky jsou hotové.

Zdroj: https://steamykitchen.com/122571-pancakes-in-the-microwave.html
.

Doporučené články