Rychlovarná konvice čistá během minuty: stačí vyrobit malou kuličku z alobalu

Chcete-li vyčistit varnou konvici zvenčí, nemusíte okamžitě sahat po drátěnce, stačí vám jeden produkt, který máte určitě doma. Vše, co k vyřešení problému budete potřebovat, je kousek hliníkové fólie srolované do koule.

Čištění konvice

Někteří lidé při pohledu na špinavou konvici nevěří, že se této špíny zbaví pomocí jakékoli metody. Obvykle se rozhodnou prostě starou konvici vyhodit a koupit novou. Stojí však za to vyzkoušet metody, jejichž účinnost potvrzují mnohé ženy v domácnosti. Jeden z populárních způsobů je ten, ve kterém použijeme k čištění konvice zvenčí jedlou sodu.

Doporučený článek:  Jahody potřebují před konzumací důkladně omýt

Postup je velmi jednoduchý. Nasypte asi 2 čajové lžičky sody na vlhký hadřík a poté jím jemně potírejte konvici. Soda má exfoliační účinek a dokonale se vyrovná s odstraněním sedimentu z konvice a rozpustí také tuk. Tento způsob je velmi rychlý, levný a hlavně nemusíte používat žádné chemické látky.

Zdroj obrázku: Freepik

Použití hliníkové fólie

Použití drátěnky nebo jiné hrubé houby může vést k poškrábání povrchu konvice. Ukazuje se, že k dosažení uspokojivého výsledku stačí použít produkt, který se nachází v každé kuchyni. Řeč je o hliníkové fólii, která nezpůsobí žádné nevzhledné škrábance. Po tomto ošetření bude konvice jako nová. Fólie účinně odstraní připáleniny a jiné nečistoty, které jsme předtím nedokázali vyčistit.

Doporučený článek:  Kuchařské nástroje: Jak správné kuchyňské náčiní může změnit hru v boji proti připalování

Postup je také velmi jednoduchý. Hliníkovou fólii srolujte do velikosti tenisového míčku. Naneste několik kapek čisticího prostředku na povrch konvice a chvíli počkejte. Potom špinavá místa třete srolovanou koulí. Když si myslíte, že všechny nečistoty jsou uvolněny, opláchněte konvici opatrně vodou. Následně můžete konvici otřít do sucha a otřít hadříkem s několika kapkami oleje. Díky tomu bude konvice nejen čistá, ale také bude svítit jako nová.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/article/aluminum-foil-cleaning/
.

Doporučené články