Vylít zvětralé pivo je hřích. Na zahradě zachutná rostlinám i mlsným slimákům

Češi jsou pivní národ. Pravděpodobně máte alespoň pár lahví nebo plechovek ve své kuchyni i v tuto chvíli. Mnoho lidí vůbec netuší, že tento zlatý mok mohou využít i na své zahradě. Jde o úžasný způsob, jak zachránit své rostliny a úrodu před slimáky. Vyrobit si můžete také pivní hnojivo, které prospěje nejen rostlinám, ale také trávníku.

Jak použít pivo jako hnojivo na rostliny?

Pivo vždy před použitím na zahradě otevřete a nechte 24 hodin stát, aby se odpařil alkohol. Použít můžete i zbytky z oslavy. Kvasinky, které se v pivu nachází, jsou ideální jako hnojivo pro rostliny doma i na zahradě. Zálivku vytvoříte jednoduše ze dvou nebo tří lžic piva a litru vody. Tímto způsobem rostlinám dodáte fosfor, hořčík a draslík. Pivo mají ráda i rajčata, což určitě vyzkoušejte.

Doporučený článek:  Tipy, jak naplnit mrazák a snížit tak jeho spotřebu elektřiny

Kombinaci piva a vody můžete použít také na vyživení svého trávníku. Problémová místa, kde tráva nechce růst, postříkejte roztokem a trávník se bude skvěle regenerovat. Podpoříte jeho růst a zároveň zničíte plísně a škůdce, kteří jsou obvykle důvodem ošklivých koleček na trávníku. Díky tomuto triku budete mít letos nádherný trávník.

Zdroj obrázku: Freepik

Pivo a kompost

Máte doma kompost? Pivo můžete využít i zde. Kvasnice mají úžasný vliv na kompost, protože mobilizují mikroorganismy, které rozkládají organickou hmotu. Díky tomu se zbytky z kuchyně budou na kompostu rozkládat mnohem rychleji a kompost bude výživnější. Získáte úrodné hnojivo, které pomůže všem rostlinám ke zdravému a bohatému růstu.

Doporučený článek:  Příští úrodu jahod vám budou všichni sousedé závidět. Jediný trik zajistí velké a šťavnaté plody

Past na slimáky

Slimáci jsou pohromou každé zahrady. Dobrou zprávou je, že se jich můžete zbavit pomocí piva. Slimáci milují vůni piva! Vyrobte past z hluboké mísy nebo sklenice, do které nalijete trochu piva. Zakopejte ji do země vedle záhonu, aby se slimák snadno dostal dovnitř, ale už se nedostal ven. Jednou za pár dnů sklenici vysypte do popelnice a nezapomínejte doplňovat pivo. Tento trik zajistí, že nebudete mít zničené rostliny a úroda zeleniny také neutrpí žádnou újmu na zdraví.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/uses-for-beer-in-the-garden/
.

Doporučené články