Nočním náletům na ledničku předejde vyvážený a pravidelný jídelníček

Mnoho lidí chodí v noci do lednice a ujídá zásoby. Toulky do kuchyně za účelem ukojení chutí jsou pro zdraví doslova pohromou. Nepravidelná strava, časová vytíženost a nezdravý životní styl mohou být příčinou nutkání vyjídat lednici v pozdních večerních hodinách. Mnoho lidí také nestíhá snídat, což je základem celého dne. Během dne pak doplňují energii pomocí čokolád nebo jiných sladkostí. Stravujte se tak, abyste během dne nemuseli dohánět chybějící živiny nezdravými pokrmy.

Zdravý jídelníček zažene veškeré chutě

Zdravý jídelníček se sestavuje poměrně snadno. Ze všeho nejdříve byste se měli zaměřit na konzumaci zeleniny. Denně byste jí měli sníst 500 g a kousek ovoce. Důležitou složkou zdravého jídelníčku jsou ryby, mléčné výrobky, luštěniny a avokádo.

Doporučený článek:  Dýně zpestří jídelníček a obohatí ho o výbornou chuť a vitamíny

Avokádo obsahuje vlákninu a celou řadu potřebných vitamínů. Proto byste jej měli do svého jídelníčku zařazovat často. Skvěle chutná v pomazánce namazané na celozrnném chlebu. Obloukem se vyhýbejte bílému pečivu, sladkostem nebo mouce. Místo těchto pokrmů se poohlédněte po celozrnném nebo proteinovém pečivu a mouku můžete nahradit zdravější variantou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak má vypadat zdravý jídelníček?

Do zdravého jídelníčku rozhodně nepatří alkohol, káva a silně kořeněná jídla. Pokud si dáte tyto chuťovky jednou za čas, nic se neděje. Ale nemělo by to být pravidlem. Někteří lidé trpí alergiemi. Poznejte své tělo a naslouchejte tomu, co vám nedělá dobře. Možná vám nechutná určitý druh potravin. Ty nahraďte jinými s množstvím vitamínů.

Doporučený článek:  Letní zahrady lákají na sladké a šťavnaté ovoce, ani cukrovkáři nemusí přijít zkrátka

Ráno začněte vydatnou snídaní. Doporučujeme vajíčka, která se dají připravit na mnoho způsobů. Už ráno snídejte zeleninu a pro ochucení používejte čerstvé bylinky. Do pitného režimu zařaďte čistou vodu a zelený čaj. Svačina může zahrnovat celozrnný chléb s kvalitní šunkou a sýrem a nezapomeňte na zeleninu nebo ovoce. K obědu si připravte zeleninový salát a krémovou polévku. Dobrou volbou bude kvalitní maso připravené na přírodní způsob. Lehká večeře si žádá rybu se zeleninovou oblohou.

Zdroj: https://www.health.com/condition/obesity/the-surprising-reason-you-snack-at-night-and-how-to-stop-it
.

Doporučené články