Ochraňte svou kuchyni před nálety ovocných mušek. Pomůže prevence i šikovná past

Ovoce je vynikající, sladké a zdravé. Jakmile ho máme doma příliš dlouho, stane se skutečným problémem. V kuchyni se totiž začnou objevovat ovocné mušky, kterých není vůbec jednoduché se zbavit. Naštěstí existují účinné a osvědčené způsoby, jak toho můžete dosáhnout bez velkých investic nebo chemických prostředků, které nechce používat nikdo z nás.

Důkladný úklid je základem úspěchu

První krok, který musíte vždy udělat, je důkladně vyčistění kuchyně. Otření a čištění pracovní desky i podlahy vám umožní odstranit i mikroskopické zbytky jídla, které lákají ovocné mušky i další druhy hmyzu. Jestli máte v kuchyni zkažené kousky ovoce, okamžitě je vyhoďte a odneste z bytu nebo domu.

Po návratu z obchodu se vždy věnujte jedné důležité činnosti. Omyjte ovoce a zeleninu, které jste nakoupili. Díky tomu zamezíte množství mušek, které se v těchto produktech často skrývají. Nakoupené ovoce a zeleninu uložte po nákupu do lednice nebo uzavřené nádoby, aby k nim mušky neměly snadný přístup. Mušky preferují navinulé ovoce, a proto ho neustále kontrolujte a to špatné vyhazujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pár tipů pro čistou kuchyni bez mušek

Nenechávejte doma otevřené lahve s alkoholem, protože vůně piva nebo vína bude hmyz také velmi lákat. Odpadkový koš důkladně zavírejte a pravidelně vynášejte pytel s odpadky, protože se tam mušky rády množí. Vyzkoušet můžete také pěstování máty nebo bazalky na parapetu v kuchyni, protože tyto rostliny mají pronikavou vůni a budou mušky odstrašovat.

Poslední možností, jak můžete bojovat proti invazi malých, nechtěných návštěvníků, jsou domácí pasti. Stačí, když dáte do nádoby malé množství alkoholu nebo nakrájeného ovoce a zakryjete ji potravinářskou fólií. Udělejte do ní malé dírky párátkem. Mouchy bude lákat sladká vůně, ale už se nedostanou ven. Připravit můžete také směs octa a prostředku na mytí nádobí, který je zaručeně přiláká a zabije.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/how-get-rid-fruit-flies
.

Doporučené články