Ochraňte svou kuchyni před nálety ovocných mušek. Pomůže prevence i šikovná past

Ovoce je vynikající, sladké a zdravé. Jakmile ho máme doma příliš dlouho, stane se skutečným problémem. V kuchyni se totiž začnou objevovat ovocné mušky, kterých není vůbec jednoduché se zbavit. Naštěstí existují účinné a osvědčené způsoby, jak toho můžete dosáhnout bez velkých investic nebo chemických prostředků, které nechce používat nikdo z nás.

Důkladný úklid je základem úspěchu

První krok, který musíte vždy udělat, je důkladně vyčistění kuchyně. Otření a čištění pracovní desky i podlahy vám umožní odstranit i mikroskopické zbytky jídla, které lákají ovocné mušky i další druhy hmyzu. Jestli máte v kuchyni zkažené kousky ovoce, okamžitě je vyhoďte a odneste z bytu nebo domu.

Doporučený článek:  Vaření v mikrovlnné troubě: rychle připravíme přílohu nebo dezert

Po návratu z obchodu se vždy věnujte jedné důležité činnosti. Omyjte ovoce a zeleninu, které jste nakoupili. Díky tomu zamezíte množství mušek, které se v těchto produktech často skrývají. Nakoupené ovoce a zeleninu uložte po nákupu do lednice nebo uzavřené nádoby, aby k nim mušky neměly snadný přístup. Mušky preferují navinulé ovoce, a proto ho neustále kontrolujte a to špatné vyhazujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Pár tipů pro čistou kuchyni bez mušek

Nenechávejte doma otevřené lahve s alkoholem, protože vůně piva nebo vína bude hmyz také velmi lákat. Odpadkový koš důkladně zavírejte a pravidelně vynášejte pytel s odpadky, protože se tam mušky rády množí. Vyzkoušet můžete také pěstování máty nebo bazalky na parapetu v kuchyni, protože tyto rostliny mají pronikavou vůni a budou mušky odstrašovat.

Doporučený článek:  Díky jednoduchému triku bude čištění trouby hračka. Zářit bude znovu jako nová

Poslední možností, jak můžete bojovat proti invazi malých, nechtěných návštěvníků, jsou domácí pasti. Stačí, když dáte do nádoby malé množství alkoholu nebo nakrájeného ovoce a zakryjete ji potravinářskou fólií. Udělejte do ní malé dírky párátkem. Mouchy bude lákat sladká vůně, ale už se nedostanou ven. Připravit můžete také směs octa a prostředku na mytí nádobí, který je zaručeně přiláká a zabije.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/how-get-rid-fruit-flies
.

Doporučené články