Mikrovlnná trouba usnadňuje přípravu jídel, ne vše do ní ale můžeme dát

Respektujte bezpečnostní pokyny a doporučení výrobců, abyste zajistili bezpečné používání mikrovlnné trouby a chránili jak sami sebe, tak i svůj domov. Používejte vhodné nádobí a potraviny, které jsou určeny pro mikrovlnné ohřívání, a vyhněte se rizikovým kombinacím, které by mohly vést k nežádoucím incidentům.

Kovové nádobí a příbory

Mikrovlnka pracuje na principu elektromagnetického záření, a proto se do ní nesmí vkládat kovové nádobí nebo příbory. Kov odráží mikrovlny a může způsobit výbuch nebo požár. Používejte raději skleněné, keramické nebo plastové nádobí, které jsou pro mikrovlnnou troubu bezpečné. Dávejte si pozor také na nádobí, které má pozlacené hrany. Mohou způsobit velké problémy.

Doporučený článek:  Candát je bohatý na bílkoviny a další látky důležité pro lidský organismus

Papírové sáčky nebo ubrusy s kovovými prvky

Podobně jako kovové předměty, i papírové sáčky nebo ubrusy s kovovými prvky mohou způsobit nebezpečné situace v mikrovlnné troubě. Pokud je papír či ubrus ozdobený kovovými barvami nebo nitěmi, může dojít k vznícení. Raději používejte mikrovlnné pečicí sáčky nebo nádobí určené pro mikrovlnné ohřívání potravin.

Zdroj obrázku: Freepik

Plastové nádobí neoznačené jako mikrovlnné bezpečné

Některé druhy plastového nádobí mohou obsahovat látky, které se při zahřátí uvolňují do potravy. Vyhněte se používání plastového nádobí, které není označeno jako mikrovlnně bezpečné. Kontroly označení a volte výrobky, které jsou speciálně navrženy pro použití v mikrovlnné troubě. Vždy se dívejte na značky, které jsou na spodní strany nádobí, a to bez výjimky.

Doporučený článek:  Sklenička vína každý den není alkoholismus, ale péče o zdraví. Prospěje i v těhotenství

Celé vajíčko v skořápce

Celé vajíčko v mikrovlnce není bezpečné. Při zahřívání vajíčka může dojít k náhlému tlakovému nárůstu, což může způsobit explozi. Pokud chcete připravit vařené vajíčko, nejprve ho rozklepněte nebo několikrát propíchejte, aby se tlak uvolnil. Lepší je připravit vajíčko jiným způsobem než pomocí mikrovlnky.

Zdroj: https://www.realsimple.com/food-recipes/tools-products/appliances/microwave-danger
.

Doporučené články