Obiloviny patří do jídelníčku už těch nejmenších

Obiloviny jsou důležitou složkou v jídelníčku každého z nás. Dítě v raném věku si zvyká na chuť a texturu všech produktů, které mu dáváme, včetně obilovin. Kaše mohou dodat tělu mnoho důležitých živin, a proto je velmi důležité, abyste je začlenili do jídelníčku svého dítěte. Co byste měli vědět o cereálních produktech?

Tohle mějte vždy na paměti!

V prvních měsících života dítě poznává okolí svět. Mateřské mléko je v tomto období ideální potravou pro miminka. Postupem času se jeho jídelníček začne pomalu rozšiřovat o zeleninu, ovoce, obiloviny a následně maso a ryby. Tohle všechno je nezbytné k tomu, aby se organismus mohl správně vyvíjet. Podle odborníků bychom měli s přidáváním potravin začít nejdříve na začátku 5. měsíce a nejpozději na začátku 7. měsíce života dítěte.

Doporučený článek:  Rajčata jsou chutná samotná i v teplé kuchyni. Některé odrůdy vynikají množstvím lykopenu
Zdroj obrázku: Freepik

Výběr produktů je naprosto klíčový

Výběr v obchodě je velmi široký. To, že jsou někde barevné obaly s dětskými obrázky, ještě neznamená, že tyto výrobky budou nejlepší pro nejmenšího člena vaší rodiny. Vždy si dávejte pozor na kvalitu a složení. Rodiče by vždy měli sáhnout po potravinách, které byly testovány a jsou určeny i pro nejmenší. Najít je je velmi jednoduché, protože na sobě mají obvykle uveden věk dítěte, pro které je produkt určen.

Nebojte se produktů, které obsahují lepek

Mnoho výrobků pro děti obsahuje lepek. Jedná se o rostlinný protein, který se přirozeně nachází v obilovinách, jako je pšenice, žito nebo ječmen. Začlenění do stravy se nemusíte obávat. Pro děti od 4 měsíců do 12 měsíců věku je malé množství lepku naprosto v pořádku. Musíte jen sledovat reakci svého dítěte. Ideální je začlenit do jídelníčku krupici jako první seznámení s touto složkou. Obilné kaše doplní miminku sacharidy, bílkoviny, tuky i vitamíny a minerály, které nutně potřebuje k vývoji. Obilovin se rozhodně nebojte, ale s jejich začleněním začínejte vždy pomalu.

Zdroje:
1. https://www.familyeducation.com/life/starting-solids/timetable-introducing-cereal-infants
2. https://www.parents.com/recipes/nutrition/kids/reasons-why-infant-cereal-rocks/
.

Doporučené články