Med podpoří srdce a celý oběhový systém. Jeho účinky nepřestávají odborníky překvapovat

Med není jen lahodný včelí produkt, kterým si často dochucujeme čaj nebo ho mažeme na chléb s máslem. Jedná se také o velmi zdravou surovinu, která má obzvláště pozitivní vliv na naše tělo. Srdce a oběhový systém nejsou výjimkou. Jak působí med na naše srdce a jaké zdravotní komplikace můžeme touto sladkou pochoutkou léčit?

Med v medicíně

Med se používá k léčbě mnoha onemocnění. V lidovém lékařství je znám již po staletí. Po mnoho let byly jeho vlastnosti také testovány v laboratořích po celém světě a získané výsledky potvrzují moudrost lidové medicíny. Zároveň stále objevujeme nové zdravotní přínosy tohoto včelího produktu. Med lze použít nejen tehdy, když bojujeme s různými typy nemocí. Je také vynikající prevencí mnoha nemocí, včetně těch, které souvisejí s prací našeho oběhového systému. Jeho dopad se však v určitých aspektech liší. Účinek je dán v závislosti na druhu medu. Tím je na mysli pyl, ze kterého jej včely vytvořily.

Doporučený článek:  Jednoduché sacharidy jsou nejrychlejší cestou k cukrovce a nadváze. Nahraďte je něčím lepším
Zdroj obrázku: Freepik

Každý med pro srdce je dobrý

Každý druh přírodního medu má pozitivní vliv na práci oběhového systému. Jeho konzumace zlepšuje činnost srdečního svalu a sílu jeho kontrakce. To nejsou jeho jediné výhody. Med také posiluje krevní oběh, rozšiřuje koronární cévy a snižuje krevní tlak. Má také antiarytmické a diuretické účinky. Lékaři doporučují různé odrůdy v závislosti na tom, co naše tělo potřebuje nejvíce.

Jak si vybrat med pro správnou funkci srdce?

Pohankový med: Tato odrůda medu je vynikající při posilování a zvyšování elasticity cév díky velkému množství železa a rutinu.

Doporučený článek:  Zavařování uchová domácí úrodu po celý rok

Malinový med: Díky vysokému obsahu acetylcholinu má tato odrůda příznivý vliv na oběh a snížení tlaku.

Med Phacelia: Jedná se o poměrně vzácnou a málo známou odrůdu medu. Získává se z květů svazenky vratičolisté, krmné medonosné rostliny s modrými květy a krásnou vůní. Phacelia med nejen podporuje srdce a oběhový systém, ale také nás chrání před aterosklerózou a snižuje tlak.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/benefits-of-honey
.

Doporučené články