Kaše z vloček dodává energii, startuje metabolismus a usnadňuje redukci váhy

Snídaně je to první, co mě ráno nabudí, a proto je důležité vybrat si správné suroviny. Osobně miluji ovesné vločky pro jejich všestrannost. Skvěle chutnají s ovocem, kousky čokolády nebo dokonce oříšky. Jejich hlavní předností je vysoký obsah vlákniny, což je klíč k zdravému trávicímu systému. Jak ale konzumovat ovesné vločky, abychom se cítili lépe a zároveň podporovali hubnutí?

Ovesné vločky a regulace hladiny cukru

Mnoho nutritionistů doporučuje ovesné vločky těm, kteří si přejí zhubnout. Nejenže jsou bohaté na vlákninu, ale také pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Pokud si je zařadíte do svého jídelníčku pravidelně, můžete očekávat pozitivní účinky, zejména pro ženy v menopauze.

Doporučený článek:  Švestky jsou poklad podzimu. Organismus připraví na chladné měsíce, výjimečně působí na zdraví i krásu

Ovesné vločky můžete kombinovat s mlékem, jogurtem či tvarohem a tvořit tak výživné snídaňové pokrmy. Je důležité pečlivě vybírat a číst etikety, abyste měli jistotu, že konzumujete kvalitní produkt. Jak ale připravit ovesnou kaši, aby nám pomohla zhubnout?

Zdroj obrázku: Freepik

Semínka do ovesné kaše

Kromě tradičních ingrediencí můžete ovesnou kaši obohatit o různá semínka. Osobně miluji kombinaci ovesných vloček, rostlinného oleje, arašídového másla, javorového sirupu a chia semínek. Tahle směs je skvělá nálož plná benefitů! Připravte si ji večer, dejte do lednice a ráno doplňte ovoce. Také ořechy a kokosové mléko můžou být skvělým doplňkem.

Doporučený článek:  Jak si připravit kebab salát přímo u vás doma?

Díky tomu budete mít dostatek zdravých tuků a vitamínů. Ovoce dodá kaši čerstvost a chutnost, zvláště v letních měsících. Pokud si přejete získat více proteinů, přidejte konopná semínka. Díky nim získáte nejen energii, ale také podporu správného metabolismu. Konečně si můžete do kaše přidat jakékoli ovoce, které vás bude bavit.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/foods/oats, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9930024/, https://www.mayoclinichealthsystem.org/hometown-health/speaking-of-health/start-your-day-with-healthy-oatmeal, https://www.medicalnewstoday.com/articles/324176, https://www.nhs.uk/live-well/eat-well/food-types/different-fats-nutrition/
.

Doporučené články