Lahodný dýňový sirup můžeme připravit dvěma způsoby

Dýňový sirup je velice oblíbená ingredience, ať už při výrobě koláčů, dortů, nebo kávy. Nejvíce se dýně využívá na podzim. Ať už jsou to vyřezávané dýně na halloween, nebo klasické dýňové latté, které je na podzim velmi oblíbené. Abyste si tuto vynikající kávu mohli připravit i doma, stačí si vyrobit domácí dýňový sirup. Můžete si připravit dýňový kořeněný sirup, který se skvěle hodí právě na přípravu jídel a dezertů, anebo vyrobit dýňový sirup, který bude mít léčebné účinky.

Doporučený článek:  Tipy pro rychlou večeři, kde přijdou vhod sezónní produkty

Vlastnosti dýňového sirupu

Dýňový sirup obsahuje mnoho vitamínů a karoten. Zvyšuje imunitu a následně ji udržuje v rovnováze. Pomáhá při boji s vysokým cholesterolem a snižuje otoky kotníků a nohou. Dýňový sirup se doporučuje lidem s obezitou, kteří se snaží zhubnout. Pokud trpíte zácpou, pomůže vám právě dýňový sirup, který má mírně projímavé účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit dýňový sirup?

Při přípravě dýňového sirupu je potřeba nejdříve vydlabat dýni, vybrat semínka a vlákninu. Dýni odřízněte vršek. Do dýně nasypte cukr a uzavřete vrškem. Deset dní nechte dýni odležet na chladném místě. Dýni položte do mísy, protože jakmile změkne, bude se s ní těžko pohybovat. Po deseti dnech sundejte vršek a sirup nalejte do sklenice. V lednici vám dýňový sirup vydrží zhruba měsíc.

Doporučený článek:  Pomalé pokrmy, které zasytí a zahřejí v sychravých dnech

Příprava sirupu do kávy a čaje

Pokud se rozhodnete připravit dýňový kořeněný sirup, je potřeba na to myslet ještě před vařením. Dýni důkladně umyjte, zbavte slupky a semínek. Zbytky z dýně vložte do hrnce a přidejte tolik vody, aby byla dýně zcela ponořená. Následně přidejte koření a za občasného míchání vařte asi 40 minut. Sirup potom přeceďte přes gázu do hrnce, přidejte cukr v poměru 1 : 1 a vařte dalších 15 minut. Sirup vám v lednici vydrží asi měsíc. Sirup se skvěle hodí jako příchuť do čaje nebo kávy. Během chladných rán oceníte jeho hřejivé vlastnosti.

Zdroj: https://www.thepioneerwoman.com/food-cooking/recipes/a37149651/pumpkin-spice-syrup-recipe/
.

Doporučené články