Cibulový sirup vyléčí každé nachlazení. Jeho sladkou chuť si oblíbí i děti

Na podzim se zvyšuje počet případů chřipky a bakteriálních infekcí, což může způsobit spoustu problémů. Kromě léčby klasickými léky stojí za to podpořit imunitní systém přírodními prostředky. Jedním z nich je cibulový sirup, který obsahuje slušnou dávku vitamínů potřebných během nachlazení.

Vlastnosti cibulového sirupu

Cibulový sirup má antiseptické vlastnosti, což je velmi důležité v případě nachlazení. Kromě toho podporuje imunitní systém v boji proti chřipce nebo bakteriální infekci díky obsahu vitamínu C. Je také třeba zdůraznit skutečnost, že tato specifičnost má expektorační účinek, tedy usnadňuje vyloučení sekretu, který se hromadí v plicích.

Doporučený článek:  Nejlepší recepty na domácí nealkoholický punč a svařené víno

Cibulový sirup podporuje také léčbu nemocí způsobených streptokokem, laryngitidy nebo sinusitidy. Kromě toho velký obsah železa pomáhá v boji proti anémii a snižuje pocit únavy. Tento sirup je přírodní antibiotikum, které mohou používat i nejmladší. Neobsahuje žádné škodlivé látky. Výjimkou je názor lékaře, který může rozhodnout, že dítě by nemělo užívat tento lék. Pokud neexistují žádné kontraindikace, tento lék může být podáván dětem starším jednoho roku.

Zdroj obrázku: Freepik

Užívání a recept na cibulový sirup

Stačí jen jedna čajová lžička sirupu, kterou podáte dítěti dvakrát denně. Pamatujte, že cibulový sirup má expektorační účinek, proto by se měl užívat nejméně dvě hodiny před spaním. Příprava tohoto sirupu není vůbec složitá. Jediné, co budete potřebovat, je cibule a cukr, k přípravě vám stačí jen tyto dvě složky.

Doporučený článek:  Pečené brambory s rozmarýnem a česnekem jsou jednoduchou a výbornou přílohou nejen k masu

Nejdříve nakrájejte cibuli na plátky a nasypte do mísy, poté ji zasypte cukrem nebo zalijte medem. K dochucení můžete použít také několik kapek citrónové šťávy. Celé zakryjte deskou nebo hliníkovou fólií a nechte stát asi tři hodiny. Po uplynutí této doby cibule uvolní šťávu, kterou je třeba vypít ve vhodných dávkách. Následně přeceďte a uchovávejte v chladničce maximálně dva týdny. Dospělí by měli konzumovat třikrát denně jednu polévkovou lžíci tohoto sirupu.

Zdroj: https://www.food.com/recipe/onion-syrup-cough-cold-remedy-374232
.

Doporučené články