Křehoučké vepřové řízky, které se rozplynou na jazyku: marinádu z limonády si zamilujete

Zapíjet oběd colou je poměrně běžné, o to spíše, když se jedná o propečené vepřové maso a nápoj funguje jako lék na trávení. Cola patří mezi nejoblíbenější sycené nápoje, ale má i jiné využití. V tomto případě se hodí namísto marinády, která výtečně zjemní vepřové maso, po usmažení bude nadto krásně křupavé. Klasický recept na pečeni tak založte a vyzkoušejte pro tentokrát novinku, která se jistě stane mezi členy rodiny velmi oblíbenou.

Cola namísto oblíbených marinád

Každá hospodyňka má svůj oblíbený recept na marinádu, která dodá masu chuť a zjemní ho před samotnou tepelnou úpravou. Mezi nejoblíbenější patří kečupové nebo olejové marinády, do kterých se přidává hořčice, česnek, křen, majoránka nebo provensálské koření. Vepřové řízky se mohou při smažení nebo pečení vysušit, proto se nakládají den dopředu. Pro tentokrát je možné vyzkoušet marinádu nasladko, jejímž základem je obyčejná Coca-Cola.

Doporučený článek:  Jednoduchý, a přesto slavnostní oběd pro jakoukoliv příležitost

Marinování masa s pomocí coly

Co budete na přípravu speciální sladké marinády potřebovat? Připravte si:

  • sklenici coly,
  • lžičku sladké papriky,
  • lžičku chilli prášku,
  • sůl a pepř dle chuti.
Zdroj obrázku: Freepik

Postup přípravy

Připravte si misku, do které vlijete skleničku Coca-Coly a vsypete vybrané koření, a dobře rozmíchejte. Kotletu nebo vepřovou kýtu nakrájejte na plátky a maso ponořte do připravené marinády. Zabalte do fólie nebo uložte do uzavíratelné nádoby s víkem a nechte marinovat přes noc.

Před samotným smažením rozklepněte vajíčka a rozšlehejte je se čtyřmi lžícemi coly, maso namočte do vajíček, obalte ve strouhance a řízky smažte obvyklým způsobem v pánvi na horkém oleji dozlatova. Maso bude dokonale šťavnaté, měkké uvnitř, křupavé zvenku.

Doporučený článek:  Od Hippokrata až po současnost: ve formě léčivé tinktury můžete účinky pelyňku využít i vy

A ta chuť! Maso získá díky obsaženému cukru vynikající lehce karamelovou vůni a jedinečnou chuť. Jako příloha k takto připraveným řízkům se hodí tradiční brambory, bramborová kaše nebo salát z červené řepy nebo jiné sezónní zeleniny a z brambor.

Zdroj: https://www.wikihow.com/Make-Coca-Cola-Marinade
.

Doporučené články