Orchidej si zaslouží to nejlepší. Díky výživné svačince se zanedlouho obsype barevnými květy

Orchidej je považována za jednu z nejkrásnějších květin na světě. Potěší pěstitele originálními barvami a působivými květy. Je skutečnou ozdobou našich domovů. Bohužel malá chyba v péči může způsobit, že zemře přímo před očima. Proto je skvělé umět si připravit domácí hnojivo, které orchideji pomůže ke krásnému kvetení.

Škodlivá přebytečná voda

Pamatujte, že tyto rostliny nesmí být přelity. Kořeny orchideje snadno hnijí, takže musíte pečlivě květiny pozorovat a zalévat je jen tehdy, když jejich substrát vyschne. K tomu bude nejlepší převařená voda. Pokud jsou kořeny orchideje zelené, znamená to, že mají správné množství vody.

Doporučený článek:  Praskání rajčat předejde správné zalévání a odstraňování nadbytečných lístků

Stejně důležité jako zalévání je místo, kam orchidej postavíme. I když jsou nejoblíbenějším místem obvykle parapety, není to vždycky dobrý nápad. Orchideje nemají rády přímé slunce. Jejich listy se lehce spálí, takže rostlina rychle zemře a uschne. Tyto květiny upřednostňují rozptýlené světlo, proto je důležité vybrat správné místo.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení orchideje

Chcete-li si vychutnat krásné exempláře, stojí za to dozvědět se o domácích způsobech hnojení rostlin. Nemusíte hned používat živiny, které jsou dostupné v květinářství nebo v zahradních obchodech. Obsah těchto hnojiv nemusí být pro orchideje vždy vhodný. Hnojivo pro tyto rostliny si můžete snadno vyrobit i doma.

Doporučený článek:  Vyčistit toustovač je někdy nadlidský úkol. Se správným postupem to ale půjde mnohem snáz a rychleji

Chcete-li si vychutnat krásné květy, stojí za to dozvědět se o domácích způsobech hnojení. Nemusíte vždy používat živiny dostupné v květinářství nebo zahradnictví. Jednoduchým, ale účinným receptem je namočit rýži do vody asi na 3 hodiny a touto vodou pak zalít orchidej. Mrtvé výhonky orchideje by měly být odříznuty sterilními nůžkami na základně. Odborníci doporučují dodatečně posypat místo řezu skořicí. To rostlinu zregeneruje a ochrání před možnými infekcemi.

Zdroj: https://orchideria.com/rice-water-for-orchids/
.

Doporučené články