Kouzelné koření s neopakovatelnou vůní: skořice potěší rostliny na zahradě i doma v květináči

Doma nacházíme stále větší množství produktů, které mohou usnadnit péči o pokojové rostliny. Produkty jsou levné a výsledky rychle viditelné. Jedním z takových produktů je skořice. Bez skořice si většina z nás neumí představit jablečný koláč nebo štrůdl. Uplatnění, ale nemá jen v kuchyni. Její cenné vlastnosti se využívají i v zahradnictví. Skořice je velmi účinná v boji proti plísním.

Vlastnosti skořice

Skořici poznáme naprosto bezpečně podle její charakteristické vůni a chuti. Její vlastnosti dokážou bojovat proti hnilobě, rozmnožování virů a roztočů. Skořice dokáže rostlinu ochránit před napadením škůdci.

Doporučený článek:  Ovocné mušky jsou pohromou každé kuchyně. Jednoduchá past je naláká a nepustí

Proti plísní skořicí

Nejčastějším způsobem, jak použít mletou skořici, je v boji proti plísni. Skořice má totiž antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Stačí, když zeminu v květináči vydatně posypeme mletou skořicí. Aby tento způsob dokázal zabránit opětovnému vzniku plísně, je potřeba ho opakovat každé dva týdny. Mletá skořice má zázračné vlastnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Přírodní prostředek na rychlé zakořenění

Jestliže jste se rozhodli pro domácí množení květin, můžete jako přírodní zakořeňovací prostředek použít mletou skořici. Po získání stonkových a vrcholových řízků je nevkládejte ihned do květináče, ale nejprve je vložte do vody. Pro přípravu roztoku, který pomůže k rychlejšímu zakořenění, použijte aspirin a mletou skořici. Aby sazenice zakořenila ještě rychleji, ponořte její špičku do mleté skořice a následně do květináče.

Doporučený článek:  Orchidej si zaslouží to nejlepší. Díky výživné svačince se zanedlouho obsype barevnými květy

Léčivé vlastnosti skořice

Pokud vás trápí drobné rány, bodnutí hmyzem nebo svědění a pálení pokožky, sáhněte po skořici. Zajímavostí je, že stejné léčivé vlastnosti má skořice i na rostliny. Při zlomení nebo poškození rostliny zasypte poškozené místo skořicí. Skořice totiž urychlí proces hojení a zabraňuje přenosu nežádoucích mikroorganismů a patogenů.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm
.

Doporučené články