Doma nacházíme stále větší množství produktů, které mohou usnadnit péči o pokojové rostliny. Produkty jsou levné a výsledky rychle viditelné. Jedním z takových produktů je skořice. Bez skořice si většina z nás neumí představit jablečný koláč nebo štrůdl. Uplatnění, ale nemá jen v kuchyni. Její cenné vlastnosti se využívají i v zahradnictví. Skořice je velmi účinná v boji proti plísním.
Vlastnosti skořice
Skořici poznáme naprosto bezpečně podle její charakteristické vůni a chuti. Její vlastnosti dokážou bojovat proti hnilobě, rozmnožování virů a roztočů. Skořice dokáže rostlinu ochránit před napadením škůdci.
Proti plísní skořicí
Nejčastějším způsobem, jak použít mletou skořici, je v boji proti plísni. Skořice má totiž antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Stačí, když zeminu v květináči vydatně posypeme mletou skořicí. Aby tento způsob dokázal zabránit opětovnému vzniku plísně, je potřeba ho opakovat každé dva týdny. Mletá skořice má zázračné vlastnosti.
Přírodní prostředek na rychlé zakořenění
Jestliže jste se rozhodli pro domácí množení květin, můžete jako přírodní zakořeňovací prostředek použít mletou skořici. Po získání stonkových a vrcholových řízků je nevkládejte ihned do květináče, ale nejprve je vložte do vody. Pro přípravu roztoku, který pomůže k rychlejšímu zakořenění, použijte aspirin a mletou skořici. Aby sazenice zakořenila ještě rychleji, ponořte její špičku do mleté skořice a následně do květináče.
Léčivé vlastnosti skořice
Pokud vás trápí drobné rány, bodnutí hmyzem nebo svědění a pálení pokožky, sáhněte po skořici. Zajímavostí je, že stejné léčivé vlastnosti má skořice i na rostliny. Při zlomení nebo poškození rostliny zasypte poškozené místo skořicí. Skořice totiž urychlí proces hojení a zabraňuje přenosu nežádoucích mikroorganismů a patogenů.
Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm