Kořeněný čaj na podzim zahřeje a posílí obranyschopnost

„V chladném počasí patří do čaje rum.“ Ve starší generaci se jedná o oblíbený nápoj, který ale pro svůj obsah alkoholu není vhodný pro zahřátí ve všední dny nebo pro děti. Naopak čaj má mnoho zdravotních benefitů, které by alkohol odstranil. Běžné druhy čajů, jako jsou zelený, černý nebo Yerba Maté totiž posilují obranyschopnost těla a obsahují celou řadu antioxidantů, pomáhají proti ateroskleróze či snižují riziko infarktu. Pomocí několika přísad nadto dokáží výtečně prohřát organismus. Které kombinace jsou nejvhodnější?

Doporučený článek:  Strom štěstí vnese do domova mnoho radosti. Díky oblíbenému ovoci bude skutečnou ozdobou

Zelený čaj se zázvorem

Ideální kombinace pro milovníky zeleného čaje a zázvoru. Toto duo je skvělé pro posílení imunity a jako prevence proti virózám. Účinně působí i při samotném nachlazení, protože obsahuje vitamín C a minerály, zejména draslík. Právě ten pomáhá zlepšit fungování oběhové soustavy, dobře prohřeje celé tělo, navíc ředí zahlenění v dýchacích cestách. Je ceněný pro své antibakteriální a antivirové účinky.

Zdroj obrázku: Freepik

Černý čaj se špetkou skořice

Neméně zajímavý nápoj vznikne spojením černého čaje a skořice. Kromě množství antioxidantů je tato kombinace prospěšná pro odstranění toxinů z těla a zlepšení trávení, současně posiluje nervovou soustavu. Obsahuje vitamíny skupiny B, které potřebují naše nervy pro správné fungování, také vitamín K, který zase pomáhá při srážení krve. Se skořicí by ale měly opatrně zacházet těhotné.

Doporučený článek:  S šikovnými triky se mléko v hrnci už nikdy nepřipálí. Chuť kakaa bude dokonalá

Yerba Maté? Jedině s hřebíčkem!

Yerba Maté z Jižní Ameriky je velmi oblíbený u věch dietářek, protože obsahuje látku matein, která urychluje trávení a odbourává kila navíc. Yerba Maté se doporučuje taktéž vysokoškolským studentům při zkouškách, protož zvyšuje koncentrace a zlepšuje paměť, ale rovněž pomáhá při nervovém vypětí a stresu. Do tohoto čaje se může přidat hřebíček, který vylepší jeho aroma, k tomu krásně prohřeje celé tělo. A co víc? Posílí obranyschopnost těla!

Zdroj: https://simplelooseleaf.com/blog/loose-leaf-tea/autumn-tea-recipes/
.

Doporučené články