Zatočte se zápachem a vlhkostí v lednici rychle a natrvalo. Stačí vložit do ní něco navíc

Vlhkost v lednici je faktorem, který způsobí nejen rychlejší zkázu potravin, ale také nepříjemný zápach. Při každé návštěvě lednice vám bude zápach připomínat, že něco není v pořádku. A chuť k jídlu vám zaručeně nezvětší. Zbavit se těchto pachů a vlhkosti není vždy jednoduché. Naštěstí existují předměty v domácnosti, které vám s tím pomohou.

Sáček rýže je efektivní proti vlhkosti i zápachu

Nepříjemný zápach z lednice je velkým problémem, který se rozšíří do celé kuchyně a možná i do dalších místností. Musíte si s ním proto rychle a razantně poradit. Existuje přitom hned několik jednoduchých triků, díky kterým se ho snadno a rychle zbavíte. Jedním z nich je použití suché rýže. Stačí, když otevřený sáček rýže vložíte do lednice a počkáte, až absorbuje přebytečnou vlhkost a zápach.

Doporučený článek:  Mrazení potravin má pravidla. Některé změní chuť a konzistenci

Rýži musíte pravidelně měnit. Až nabobtná a zvlhne, musíte ji okamžitě vyhodit. Nejlepším bojem proti tomuto problému v kuchyni je prevence. Pravidelné čištění a správné skladování potravin je základním způsobem, jak se můžete vyhnout nepříjemnému zápachu v lednici. Jestli k tomu stejně dojde, máte ještě pár možností, které můžete využít pro nápravu této situace.

Zdroj obrázku: Freepik

Další způsoby, jak se zbavit zápachu z lednice

Stejně jako rýži můžete použít také mletou kávu nebo tyčinku skořice. Možná to zní podivně, ale tyto metody fungují velmi rychle a jsou osvědčené mnoha hospodyňkami. Skořice dokonale pohlcuje pachy a navíc bude lednice příjemně vonět. To samé platí také pro kávu. Uvidíte, že postačí jen pár hodin a vaše lednice bude jako nová.

Doporučený článek:  Podzimu vládnou dýně. Poznat skutečně zralou zeleninu může být ale oříšek

Mezi další osvědčené produkty patří také hřebíček, prášek do pečiva nebo jedlá soda. Stačí, když umístíte větší množství na talířek nebo do misky a vložíte nádobu do lednice. Trochu netradiční, ale velmi efektivní metodou je také vložení roličky toaletního papíru do lednice. Stejně jako rýži a další produkty musíte toaletní papír vyhodit a vyměnit, jakmile nabobtná.

Zdroj: https://www.electrolux.com.my/blog/how-to-get-rid-of-fridge-smells/
.

Doporučené články