Zatočte se zápachem a vlhkostí v lednici rychle a natrvalo. Stačí vložit do ní něco navíc

Vlhkost v lednici je faktorem, který způsobí nejen rychlejší zkázu potravin, ale také nepříjemný zápach. Při každé návštěvě lednice vám bude zápach připomínat, že něco není v pořádku. A chuť k jídlu vám zaručeně nezvětší. Zbavit se těchto pachů a vlhkosti není vždy jednoduché. Naštěstí existují předměty v domácnosti, které vám s tím pomohou.

Sáček rýže je efektivní proti vlhkosti i zápachu

Nepříjemný zápach z lednice je velkým problémem, který se rozšíří do celé kuchyně a možná i do dalších místností. Musíte si s ním proto rychle a razantně poradit. Existuje přitom hned několik jednoduchých triků, díky kterým se ho snadno a rychle zbavíte. Jedním z nich je použití suché rýže. Stačí, když otevřený sáček rýže vložíte do lednice a počkáte, až absorbuje přebytečnou vlhkost a zápach.

Rýži musíte pravidelně měnit. Až nabobtná a zvlhne, musíte ji okamžitě vyhodit. Nejlepším bojem proti tomuto problému v kuchyni je prevence. Pravidelné čištění a správné skladování potravin je základním způsobem, jak se můžete vyhnout nepříjemnému zápachu v lednici. Jestli k tomu stejně dojde, máte ještě pár možností, které můžete využít pro nápravu této situace.

Doporučený článek:  Slupky z ovoce a zeleniny je škoda jen tak vyhodit. Rozzáří domácnost a zachutnají rostlinám
Zdroj obrázku: Freepik

Další způsoby, jak se zbavit zápachu z lednice

Stejně jako rýži můžete použít také mletou kávu nebo tyčinku skořice. Možná to zní podivně, ale tyto metody fungují velmi rychle a jsou osvědčené mnoha hospodyňkami. Skořice dokonale pohlcuje pachy a navíc bude lednice příjemně vonět. To samé platí také pro kávu. Uvidíte, že postačí jen pár hodin a vaše lednice bude jako nová.

Mezi další osvědčené produkty patří také hřebíček, prášek do pečiva nebo jedlá soda. Stačí, když umístíte větší množství na talířek nebo do misky a vložíte nádobu do lednice. Trochu netradiční, ale velmi efektivní metodou je také vložení roličky toaletního papíru do lednice. Stejně jako rýži a další produkty musíte toaletní papír vyhodit a vyměnit, jakmile nabobtná.

Zdroj: https://www.electrolux.com.my/blog/how-to-get-rid-of-fridge-smells/
.

Doporučené články