Čerstvé smoothie posílí imunitu v období chřipek

Léto pomalu ale jistě končí a střídá ho pochmurný podzim. Změny teplot a počasí celkově spolu se zvýšeným stresem na začátku školního roku mají často za následek onemocnění. Podzim je zkrátka obdobím chřipky, rýmy a všelijakých viróz. Nikdo z nás ale nemocný být nechce. Co tedy dělat, abychom se před bacily co nejlépe chránili? Pomoct nám mohou suplementy, ale i vitamínová bomba ve formě ovocného smoothie. Pokud chcete vědět více, čtěte dál.

Co je vlastně smoothie a jak na něj

Smoothie je v podstatě rozmixovaný nápoj ze zeleniny, ovoce, ale i spousty dalších ingrediencí. V podstatě jde hlavně o to, že jídlo, které bychom normálně požívali v pevném stavu, teď pijeme. I když tato představa nemusí být zrovna lákavá, tento nápoj skrývá mnoho překvapení. Už pouze to, že ho můžeme udělat v podstatě z čeho chceme, je výhoda. Některé kombinace jsou samozřejmě lepší, než jiné. Smoothie si můžeme vybrat zelené, ale i například čistě ovocné a velmi hutné. Vždy záleží pouze na tom, co je náš cíl. Pokud chceme mít smoothie vyloženě jako náhradu jídla, je dobré do něj dát banán, který nás zasytí, mléko či jogurt nebo dokonce přidat syrovátkový protein. Podobná kombinace nám plnohodnotně nahradí jídlo. Zelené smoothie může být pouze jako malá svačinka na doplnění vlákniny. Když přidáte zázvor, pomůže vám i na imunitu.

Doporučený článek:  S dobrou organizací je vaření a plánování jídel hračka
Zdroj obrázku: Freepik

Proč je smoothie skvělá alternativa jídla

Jak už bylo řečeno, do smoothie můžeme dát v podstatě, co chceme. Vždy se tak trefíme do chuti. Navíc je to ideální způsob, jak jídlo neoželet, i pokud nemáte čas. Přeci jen pít je o něco jednodušší, než například krájet příborem nebo mít špinavé ruce od svačiny. Hodí se tak i na cesty. Jeho příprava je navíc také extrémně rychlá a jednoduchá. Stačí větší kousky rozdělit a hodit do mixéru. Nic víc není potřeba a plnohodnotné jídlo je na světě.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/gallery/7912477/immune-boosting-smoothie-recipes/
.

Doporučené články