O zářivě bílý úsměv se zvládnete postarat v pohodlí domova. Přírodní prostředky jsou překvapivě efektivní

Hezký úsměv je atraktivní. Všichni víme, jak moc ovlivňuje naše sebevědomí a jak žádoucí jsou sněhově bílé a rovné zuby. Jak efektivně a bez utrácení velkého obnosu peněz můžete zuby vybělit? Existuje mnoho domácích způsobů, které jsou levné, ale přesto bude váš úsměv jako z reklamy. Jeden z nejefektivnějších triků je banánová maska.

Bělení pomocí banánu

Domácí metody bělení mohou odstranit povrchové zbarvení, které zuby získávají pitím kávy, čaje, červeného vína a nebo vlivem kouření. Pokud je zbarvení zubů velmi výrazné a domácí prostředky nepřináší kýžený výsledek, je vhodné obrátit se na dentálního hygienika a používat bělicí zubní pasty.

Doporučený článek:  Přichází ideální doba pro množení hortenzií. Na jaře se můžete těšit na záhony plné nových keřů

Chcete-li zubům přidat na bělosti pomocí banánu, můžete klidně začít tím, že sníte jeden celý banán. Slupku ale nevyhazujte. Rozdělte ji na tři části, jednu z nich si vezměte do koupelny a další dvě uschovejte do lednice na další použití. Před večerním čištěním zubů důkladně vydrhněte sklovinu tímto kouskem slupky. Zuby neoplachujte, pouze je vyčistěte kartáčkem a zubní pastou a až poté vše opláchněte. Aby bylo bělení účinné, mělo by se opakovat tři po sobě jdoucí dny.

Doporučený článek:  Jednoduché triky, díky kterým bramboráky při smažení nenasají tolik tuku
Zdroj obrázku: Freepik

Soda, citron a kokosový olej

Dalším oblíbeným domácím trikem na bělení zubů je smíchání jedlé sody a citronové šťávy do husté pasty. Abrazivní soda a kyselina citronová společně odstraní nevzhlednou pigmentaci ze zubů. Časté a dlouhodobé používání této metody ale může být nebezpečné a vést k poškození zubů. V drobných vzniklých rýhách se totiž rychleji ukládají další nečistoty a zuby budou citlivější.

Oblíbeným bělicím prostředkem je kokosový olej, který obsahuje enzymy pomáhající v boji proti kvasinkám a růstu streptokoků. Navíc může jeho používání předcházet vzniku zubního kazu a zánětu dásní. Aplikujte ho přímo na zuby po vyčistění zubním kartáčkem a pastou. Není nutné ho vyplachovat, naopak se dlouhodobým působením znásobí bělicí účinek.

https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally
.

Doporučené články