Jemné řízečky s dokonale křupavou strouhankou: díky jediné přísadě budou jako nikdy předtím

Kdo by nemiloval řízky. Obliba řízků je patrná už u nejmenších dětí, protože takový vepřový nebo kuřecí řízek rozhodně nezůstane ani ve školce ladem. Řízky milují i dospělí. A dokonce nejen u nás, v různých obměnách se objevuje po celém světě. A zatímco v Rakousku se připravují takzvané vídeňské z telecího, v Česku, Německu a Polsku zase vévodí řízky vepřové. U našeho severního souseda jsou řízky dokonce natolik v oblibě, že mají i svůj den, který se slaví 7. listopadu. Jak připravit rodině řízek, který bude jemný, šťavnatý a na povrchu křupavý? Nechte si poradit od nejlepších kuchařů!

Doporučený článek:  5 skvělých způsobů, jak využít kyselinu citronovou v domácnosti: celý domov se bude jenom blýskat

Řízek, který se rozplývá na jazyku

Jaké je tajemství chutných řízečků? Řízky patří mezi nejoblíbenější jídla v tuzemsku, oblíbené jsou vepřové a kuřecí, ale též připravované z mletého masa. V restauracích a v jídelnách bývají nejpopulárnější nejen v obědových meníčkách, ale také ve večerních hodinách. Nejinak je tomu v domácnostech, kde se připravují během víkendů. A jak připravit úžasné vepřové řízky, které patří mezi největší klasiku s bramborovým salátem nebo vařenými bramborami?

Zdroj obrázku: Freepik

Vepřové řízky ještě chutnější

Říká se, že řízky zvládne připravit úplně každý. Nakrájet, osolit, opepřit, obalit v trojobalu a osmažit z obou stran. Co by mělo být jinak? Nejlepší kuchaři radí nepodcenit výběr masa, protože nejkvalitnější kousky chutnají mnohem lépe a nepotřebují ani příliš kořenit. Jaký kousek vepřového zvolit pro nejdokonalejší řízečky? Často lidé připravují řízky z kýty nebo plece, které bývají prorostlejší. Experti naopak radí sáhnout po vepřovém karé. Jedná se o pečeni neboli kotletu bez kosti. Tato část masa je libová a hodí se pro přípravu minutkových jídel i řízků.

Doporučený článek:  Pivní past polapí komáry na zahradě, výroba je jednoduchá

Dobře rozšlehaná vejce s přísadou

Nakrájené maso se doporučuje podle odborníků zlehka naklepat pomocí paličky, osolit a opepřit, ale opravdu jen nepatrně. Poté se připraví tuk na smažení, nejvhodnější je vepřové sádlo, které dodá delikátní chuť při zachování struktury. Nyní je čas maso obalit a nastává zásadní čas pro tajuplnou ingredienci, kterou je obyčejná sodovka. Ano, je nutné jen přidat do rozšlehaných vajíček trošičku studené vody sycené oxidem uhličitým, toť vše. Obalené maso bude po usmažení krásně křupavé, uvnitř však neskutečně měkké a jemné.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2021/03/08/dining/schnitzel.html
.

Doporučené články