Jednoduché návyky pomohou udržet mikrovlnnou troubu čistou

Mikrovlnné trouby jsou v našich kuchyních nepostradatelným spotřebičem, který nám usnadňuje ohřev a vaření jídla. Nicméně, s používáním se do trouby dostávají nečistoty, skvrny a nepříjemné zápachy, které mohou ovlivnit chuť a kvalitu vašich pokrmů. Udržovat mikrovlnnou troubu čistou nemusí být složitým úkolem, a minimalismus může hrát důležitou roli při udržování tohoto spotřebiče v dobrém stavu. Zde je několik jednoduchých kroků, které vám pomohou udržet vaši mikrovlnnou troubu čistou, aniž byste potřebovali mnoho čisticích prostředků.

1. Použijte pokrytí nebo mikrovlnný talíř:

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak udržet mikrovlnnou troubu čistou, je používat pokrytí nebo mikrovlnné talíře, když ohříváte jídlo. Pokrytí zabrání stříkání a rozprášení jídla po celé troubě, což sníží potřebu čištění. Můžete použít speciální mikrovlnné pokrytí nebo jednoduše položit misku nebo talíř na vrch vašeho jídla.

Doporučený článek:  Zdravá a sytá snídaně připraví tělo na celý den

2. Udržujte vlhkost uvnitř trouby:

Pokud máte problémy s usazenými nečistotami uvnitř mikrovlnné trouby, můžete použít trik s vodou. Do misky vložte směs vody a octa (v poměru 1:1) a dejte ji do mikrovlnné trouby. Několik minut ji zahřejte, aby voda začala vařit. Výparná vlhkost pomůže změkčit usazeniny a usnadní jejich odstranění.

Zdroj obrázku: Freepik

3. Pravidelně čistěte:

I když se snažíte minimalizovat nepořádek, mikrovlnnou troubu stále čas od času vyčistěte. Můžete použít směs vody a octa nebo speciální mikrovlnné čisticí prostředky. Naneste čisticí směs na hadřík a otřete stěny a dno trouby. Nezapomeňte čistit i těsnění dveří a otvory pro větrání.

Doporučený článek:  Tipy, díky kterým vydrží vánoční cukroví dlouho čerstvé a chutné

4. Odstraňujte zápachy:

Pokud se ve vaší mikrovlnné troubě často objevují nepříjemné zápachy, můžete použít několik triků na jejich odstranění. Můžete do trouby umístit misku s citronovou šťávou a kůrou a zahřát ji na několik minut. Citronová vůně pomůže neutralizovat zápachy. Další možností je použití směsi vody a octa k odstranění zápachu.

5. Vyvarujte se přehřívání:

Přehřívání jídla může způsobit stříkání a přilepení nečistot na stěny trouby. Snažte se jídlo ohřívat správně a nepřehřívat ho. Pokud se stane, že jídlo vybuchne nebo stříkne, okamžitě to vyčistěte, než se usadí a ztuhne.

Doporučený článek:  Chléb vydrží déle čerstvý díky správnému skladování

Minimalistický přístup k udržování mikrovlnné trouby čistou vám ušetří čas a sníží potřebu používat chemické čisticí prostředky. S těmito jednoduchými kroky si můžete užívat čistou a funkční mikrovlnnou troubu bez zbytečných starostí.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2021/august/how-to-keep-your-microwave-from-becoming-a-hot-m/
.

Doporučené články