Abyste se cítili lépe, musíte nastartovat nejen sebe ale i svůj metabolismus

Množství prožitých let se na našem organismu viditelně projevuje. Abychom se cítili dobře i v pokročilém věku, musíme na své zdraví myslet už nyní. Stačí jen dodržovat tolikrát řečené rady pro zdravý život. Pravidelná a vyvážená strava s dostatkem pohybu nastartuje váš metabolismus i v pozdějších letech.

Základy zdravého životního stylu se už léta nemění

Vyvážená a pravidelná strava v podobě alespoň 3 – 4 jídel denně. Z toho by převážné množství měla být zelenina a ovoce. Čím méně tepelně upravená tím lépe. Dostatek kvalitního spánku, a samozřejmě spoustu pohybu nejlépe na čerstvém vzduchu. To jsou stavební pilíře zdravého životního stylu. Určitě jste o nich už mnohokrát slyšeli. I když pokušení v podobě nezdravého jídla, a sedavé zábavy je mnoho, měli bychom se vždy zamyslet, jestli nám to stojí za zdravotní problémy, které přijdou s narůstajícím věkem.

Doporučený článek:  Vodu z těstovin můžeme v kuchyni ještě dobře zužitkovat

Pokud byste chtěli nastartovat svůj organismus, ještě více poradíme vám pár tipů. Například hned jak se ráno vzbudíte, měli byste vypít sklenici vody. Ještě lepší je teplá voda s citrónovou šťávou. To nastartuje i vaše trávení a dodá energii při startu dne. Nebo můžete vyzkoušet zalít čajovou lžičku lněných semínek 100 ml horké vody, nechte postát asi 15 minut. Vypijte na prázdný žaludek. To díky vysokému obsahu vlákniny pomůže očistit vaše střeva od nestrávených zbytků.

Doporučený článek:  Sypat skořici na koláč je už nuda. Na zahradě pomůže vyřešit nejeden problém

Snídaně je určitě nejdůležitějším jídlem dne

Býváte-li ráno letargický nebo podrážděný a vynecháváte snídani, tak byste vaše návyky měli změnit. Tyto příznaky získáte, protože máte nízkou hladinu cukru ve vaší krvi. Když vynecháte snídani, většinou to vede k večernímu přejídání. Zkuste si udělat sladkou kaši s ovocem nebo míchaná vejce se zeleninou a plátkem celozrnného chleba. Uvidíte, že váš den bude najednou vypadat úplně jinak. Máte-li naopak vysokou hladinu cukru v krvi, pomůže vám s tím zelený čaj. Díky obsahu polyfenolů je výborný i při spalování tuků.

Doporučený článek:  Vaření vajec má pravidla. Roli hraje doba varu i správné chlazení

A když sledujete svoji váhu, určitě byste neměli z vašeho jídelníčku vynechat jablka. Mají nízký obsah kalorií a také nízký glykemický index. Kromě toho zlepšují funkčnost střev. Nejlepší je jíst jablka na prázdný žaludek, hodinu před nejbližším jídlem, nebo hodinu po jídle. Pokud nemáte po ruce nic jiného jablko je skvělé také na zahnání hladu. A to díky pektinům, které v žaludku nabobtnají a zasytí vás. Jedno jablko denně je také skvělou prevencí před různými chorobami.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-reset-metabolism
.

Doporučené články