Strom štěstí vnese do domova mnoho radosti. Díky oblíbenému ovoci bude skutečnou ozdobou

Je to vyhledávaná okrasná rostlina, která vděčí za svoji popularitu odolnosti vůči drsným podmínkám a charakteristickým kulatým listům. Mluvíme o rostlině, která je často nazývána také strom štěstí. Díky jednoduchému prostředku bude vaše rostlina rychle obsypána novými listy.

Populární strom štěstí

Tato oblíbená rostlina zdobí naše stoly nebo parapety. Pochází z jižní části Afriky a za přirozených podmínek dokáže dorůst až do výšky dvou metrů. Pěstovaná v bytech nedosáhne až takové velikosti, ale budeme-li se o tuto rostlinu správně starat, odvděčí se nám velkolepým vzhledem. Této rostliny existuje na 200 různých druhů.

Doporučený článek:  Recept pro krásné ruce, kterým ani největší mrazy neublíží. Citronová maska dokáže zázraky

Strom štěstí může svým vzhledem poněkud připomínat bonsaj. Je to zelený sukulent, který podobně jako kaktusy akumuluje vodu. Vlhkost se skladuje v masitých listech a hrubých stoncích, které časem lignifikují. Proto se často tato rostlina přezdívá také stromem štěstí. Není příliš náročná na péči a dokáže se o ni postarat i nezkušený pěstitel.

Zdroj obrázku: Freepik

Správná péče

Strom štěstí má rád mírně hlinitý nebo písčitý substrát. K tomu zakrytí země shora další vrstvou malých kamínků sníží odpařování vody a dodá rostlině krásný vzhled. Stojí za to postavit rostlinu na dobře osvětlené místo. Strom štěstí se vyplatí krásným vzhledem. Je-li rostlina spokojená, zabarví se na okrajích červenými pruhy. Pokud je rostlina ve stínu, budou listy bledé.

Doporučený článek:  Nechutnají vám kupované brambory? Vypěstujte si vlastní úrodu

Ani v zimě vám tato rostlina nebude způsobovat velké problémy. Strom štěstí toleruje suchý vzduch, proto pro něj není žádný radiátor nebezpečný. Při větrání bytu je však lepší nevystavovat jej chladnému vzduchu. Chcete-li podpořit jeho růst, stačí do vody k zalévání přidat trochu citrónové šťávy. Zalijte rostlinu citrónovou šťávou jednou za měsíc a vaše rostlina určitě ožije.

Zdroj: https://www.thespruce.com/crasslua-1402868
.

Doporučené články