Jedlá soda vyčistí připálený hrnec bez námahy

Několik okamžiků nepozornosti a vaše oblíbené kuchyňské nádobí může být nenávratně poškozeno. V dnešní době není jeho nahrazení levnou záležitostí. Odstraňování připálenin a tuku z nádobí je často velmi obtížné. Ačkoli existuje mnoho čisticích přípravků na trhu, které slibují vynikající výsledky, často zůstávají tyto nepříjemné zbytky stále na povrchu a vy se nakonec můžete cítit frustrovaní a přemýšlet o tom, že je lepší nádobí vyhodit a investovat do nového. Ale jak lze efektivně odstranit připáleniny a mastnotu, aniž byste museli vyhazovat své oblíbené kuchyňské pomůcky?

Doporučený článek:  Na slimáky v záhonu lze vyzrát mědí, vaječnými skořápkami nebo kávou

Odstranění připálenin bez drahých přípravků

Existují spolehlivé způsoby, jak se zbavit připálenin a mastnoty, aniž byste museli utrácet peníze za drahé čisticí prostředky. Stačí pár vteřin nepozornosti a vaše jídlo se může změnit v nechutnou připálenou vrstvu. Nejenže budete muset vyhodit pokrm, ale také se budete muset dlouho snažit o vyčištění hrnce. Ale existuje spolehlivý trik, který vám usnadní čištění a zanechá vaše nádobí lesklé a jako nové. Nezbytné prostředky na vyčištění najdete přímo u sebe doma, a to bez nutnosti používat chemické látky, které by mohly být škodlivé.

Doporučený článek:  Díky správnému zpracování si lišky uchovají lahodnou chuť a pevnou strukturu
Zdroj obrázku: Freepik

Bez drátěnky – přirozený způsob čištění

Zapomeňte na drátěnky a abrazivní čisticí prostředky. Většina z nás má ve své domácnosti vše, co potřebujeme k účinnému vyčištění připálenin. Klíčové je jednat co nejdříve a nenechat připáleniny zaschnout. Dokonce můžete využít tento trik i pro starší hrnce, které jste považovali za nevyčistitelné a už jste je skoro vyhodili.

Použití jedlé sody a vaření

Jednou z nejefektivnějších metod je použití jedlé sody. Stačí připáleniny rovnoměrně posypat jedlou sodou a zalít vodou. Nechte hrnec vařit asi 15 minut a poté jednoduše odstraňte připáleniny dřevěnou špachtlí nebo vařečkou. Tento postup je velmi jednoduchý, ale výsledek je zaručený. Po dokončení budou připáleniny pryč a vy budete nadšení tím, jak jednoduše to funguje. Sdílejte svůj úspěch na sociálních sítích a ukažte ostatním, jak vám jednoduchý trik ušetřil peníze a zachránil váš hrnec.

Zdroj: https://www.armandhammer.com/articles/how-to-clean-a-burnt-pan
.

Doporučené články