5 oblíbených snídaní, které tělu neprospívají

Podle odborníků na výživu je snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Existují však i jídla, která by se v žádném případě neměla jíst na lačný žaludek. Jedná se však o velmi oblíbená jídla.

I přestože si mnoho lidí uvědomuje důležitost snídaně, často nemáme čas přemýšlet a připravovat, co budeme snídat. Velmi často zvolíme cestu nejmenšího odporu, kdy si dáme jídla, která nejsou náročná na přípravu. Podobná jídla však mohou ublížit.

Kávě s mlékem se vyhněte

Pro mnoho lidí je káva s mlékem základ, který si dopřávají každý den. Káva nám nezaškodí pouze v případě, že se jedná o opravdu černou kávu bez jakýchkoliv přísad. Mléko a cukr výrazně zvýší množství kalorií obsažených v nápoji. Tomu bychom se ráno měli vyhnout.

Doporučený článek:  Červená řepa stále dokáže překvapit. Je tajným lékem, který vyžene nachlazení z těla

Nejzdravější ovesné vločky?

Ovesné vločky se považují za jedno z nejzdravějších jídel. Problém však nastává, když přidáme mléko, med nebo ovoce. Citrusy by se měly jíst v průběhu dne. Ráno by mohly způsobit podráždění žaludku a nepříjemné bolesti břicha, průjem nebo pálení žáhy. Dejte si pozor na složení ovesných kaší, některé mohou obsahovat cukr a barviva. Nejlepší jsou vločky s co nejméně přísadami.

Zdroj obrázku: Freepik

Sladké pečivo přispívá k hladu

Koblihy, sušenky a buchty, zní to jako dokonalá snídaně? Sladké pečivo ráno rychle zvedne hladinu glukózy v krvi, takže za chvíli máme opět hlad. Potraviny plné cukru, nasycených tuků a prázdných kalorií nejsou vhodné pro zahájení dne.

Doporučený článek:  Dobře ochucená ovesná kaše je zdravou snídaní, která nasytí na celé dopoledne

Jogurty a smoothie

Není dobré začínat den ani ochucenými jogurty. Přestože je smoothie cenným zdrojem prospěšných látek, většinou obsahují velké množství cukru. Někdy je lepší zvolit zeleninovou variantu.

Chleba ke snídani zvažte

Pšeničný chleba obsahuje mnoho jednoduchých sacharidů, sůl, rafinovaný cukr a konzervanty. Ranní konzumace chleba způsobí zvýšení glukózy v krvi a tělo tak bude ukládat tuk.

Zdroj: https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/breakfast, https://www.healthline.com/nutrition/junk-health-foods, https://www.webmd.com/diet/health-benefits-black-coffee, https://www.medicalnewstoday.com/articles/324176, https://www.healthline.com/nutrition/breakfast-foods-to-avoid, https://extension.usu.edu/nutrition/research/smoothies-helpful-or-harmful, https://www.medicinenet.com/how_bad_is_bread_for_your_diet/article.htm
.

Doporučené články