Je mi fuk, že máš dítě. Jestli nechceš stát frontu, vezmi si své jídlo, nebo zůstaň doma

Málokdy mě něco dokáže opravdu rozčílit, ale nemohu si pomoct v případě rodičů, kteří využívají své děti jako lístek k výhodám. Vlastně, oni je nevyužívají, ale doslova zneužívají. Určitě jste to už zažili. Rodiče s dětmi často dostávají preferenční zacházení. Rozumím, když někdo nabídne své místo v dopravě těhotné ženě nebo mamince s malými dětmi. To je hezké a laskavé gesto, které by mělo být samozřejmé. Chápu, když někdo pustí maminku s dítětem v obchodě nebo u lékaře. To jsou místa, kam prostě musí, tak proč jim trochu nezjednodušit život.

Máte děti? No a co!

Nicméně co se týče čekání ve frontě, nemyslím si, že by měly maminky (nebo tatínci) dostávat nějakou výhodu. Mám na mysli místa, kam chodí zcela dobrovolně a která nejsou pro nikoho z nás nijak nezbytná. Rozhodně by to nemělo být považováno za samozřejmost a rozhodně by to nemělo být vyžadováno. Kolikrát jsem slyšel: „Mohl byste mě pustit před sebe? Jsem tu s dětmi.“ Mnoho lidí pak ustoupí, protože se cítí trapně nebo je jim to nepříjemné. Ale to je chyba.

Doporučený článek:  Ospalost po vypití kávy je přirozenou reakcí organismu
Zdroj obrázku: Freepik

Jste tu přece dobrovolně

Pokud rodič musí s dětmi cestovat nebo se vydat na místo, jako je obchod nebo lékař, je to většinou nezbytnost. Že to chtějí zvládnout lépe a jsou rádi za nějaký ten benefit ze strany druhých, je logické. Ale pokud jde o místa, jako je ZOO, kulturní akce nebo sportovní událost, výlet tam je dobrovolný. Nikdo nikoho nenutí tam jezdit. A jsou-li tam jiní návštěvníci, určitě tam musíte očekávat i fronty. Na otázku, zda bych je pustil, je moje odpověď vždy jednoduchá – omlouvám se, ale ne.

Doporučený článek:  Domácí sirupy jsou při nachlazení správnou volbou. Zázvor, česnek a cibule přinesou rychlou úlevu

Alternativy existují

Rodiče mohli volit různé alternativy. Mohli si zakoupit třeba online lístky na vstup a vyhnout se frontě nebo mohli přijít dříve či později, když je méně návštěvníků. Mohli si s sebou přinést jídlo a nečekat u stánků. Nebo mohli přijet s partnerem, babičkou, kamarádem, který by frontu vystál, zatímco druhý by se věnoval dětem.

Je smutné, když děti trpí kvůli neplánování svých rodičů, ale pokud budou rodiče stále zvyklí na speciální zacházení, nikdy nebudou mít motivaci lépe plánovat výlety a zajišťovat pohodlí svých dětí. Já miluji děti, ale nemyslím si, že by rodiče měli očekávat zvláštní zacházení jen proto, že je mají s sebou.

Zdroj: Autorský text.
.

Doporučené články