Stačí malá špetka a káva se promění ve spalovač tuků. Oblíbený nápoj nepřestává odborníky fascinovat

Bez kávy si miliardy lidí neumí představit den, patří spolu s čajem jednoznačně mezi nejoblíbenější nápoje vůbec. Nastartuje den, zlepšuje náladu a je prostředkem pro sblížení v sociální komunikaci. Káva s obsahem kofeinu má též příznivý vliv na zdraví, zlepšuje myšlení a fungování mozku, chrání před nemocemi, jako jsou Alzheimerova choroba, cukrovka 2. typu nebo kardiovaskulární obtíže, současně pomáhá zhubnout. A zatímco jedni si nedokážou představit její pití bez mléka a cukru, jiní považují obměny klasické černé kávy za zneuctění. Je však na každém, aby si zvolil svou variantu. V některých případech přídavky pomáhají zesílit hubnoucí účinky. Co přidat, aby po kávě zmizely faldy z břicha?

Doporučený článek:  Obě strany hliníkové fólie mají praktické využití

Káva jako blahodárný prostředek pro zdraví

Start do nového dne. Pro velkou část lidí je káva budíčkem, který pomáhá se začátkem nového dne. Dodá tolik potřebnou energii a elán po ránu vlivem obsaženého kofeinu, že mnohým stačí jediný šálek denně. Podle expertů je vhodné vypít kávy i více, protože obsahuje více než 7 000 sloučenin, které mají vliv na fungování oběhového, nervového, trávicího a endokrinního systému v těle. Pár šálků denně brání rozvoji nebezpečné aterosklerózy, podle vědců z univerzity v německém Bonnu pak káva snižuje objektivně stresové vypětí.

Zdroj obrázku: Freepik

Pro zlepšení paměti i zahnání ospalosti

Vědci prokázali účinky kofeinu na nervovou soustavu, kdy po její konzumaci dochází ke zlepšení koncentrace a krátkodobé paměti, současně odezní únava a ospalost. Vzhledem k tomu, že účinná látka stimuluje sekreci neurotransmiterů, dochází po kávě ke zlepšení nálady. Kofein má však dočasný účinek, nedoporučuje se pít přílišné množství kávových nápojů, protože může dojít k opačnému efektu, k nespavosti, rozrušení, bušení srdce a následné únavě. Káva pomůže i s hubnutím, protože kofein zrychluje metabolismus a snáze odbourává tuky.

Doporučený článek:  Suché a popraskané paty volají o pomoc. Vitaminy jsou přesně to, co potřebují

Rychlejší spalování až o 11 procent

Podle vědců, kteří publikovali své závěry v odborném časopise The American Journal of Clinical Nutrition, kofein spouští tukovou lipolýzu, přispívá ke snížení chuti k jídlu a zrychluje metabolismus, přičemž může uspíšit spalování tuků až o 11 procent. Ideální je pít espresso nebo připravenou kávu z džezvy, ale do kávy se mohou přidat rovněž další přísady, které dosažení krásné postavy ještě uspíší. Co je potřeba? Připravte si:

  • 250 ml kvalitní kávy,
  • 1/4 lžičky zázvoru,
  • špetku skořice,
  • med (volitelné, pozor na kalorie).
Doporučený článek:  10 pochoutek z listového těsta, které musíte vyzkoušet

Do připravené kávy se přidají přísady a takto připravený nápoj se může rovnou pít. Při hubnutí se nedoporučuje doslazovat cukrem ani medem, ale všichni, co hořkou kávu nesnesou, si mohou přidat lžičku medu. Namísto medu je možné použít též špetku sušené pomerančové kůry, která dodá kávě na jemnosti a zajímavosti.

Zdroj: https://food.ndtv.com/photos/these-5-coffee-recipes-can-aid-in-weight-loss-101305
.

Doporučené články