Podzim je plný sezónní zeleniny, která zpestří jídelníček

Podzim nám dává ideální příležitost doplnit potřebné vitamíny a minerály, které se liší od těch, které jsme přijímali během letních měsíců. Kromě toho se na trzích objevuje také široká paleta sezónní zeleniny, která je jindy nedostupná. Abyste udrželi své tělo v nejlepší kondici a připravili ho na náročnou zimní sezónu, je důležité zajistit mu vše, co potřebuje. Připojte se k nám, abychom vám představili několik nápadů, jak přizpůsobit svůj jídelníček podzimnímu období.

Brokolice – Superpotravina na podzim

Brokolice je zelenina, kterou můžete nalézt na pultech obchodů po celý rok, ale její nejlepší sezóna nastává právě na podzim. Tato zelená plodina patří mezi superpotraviny díky svému vysokému obsahu vlákniny, vitamínů C a K, kyseliny listové, železa, draslíku a betakarotenu. Dále obsahuje také látky jako sulforafan, kaempferol a kvercetin. Pravidelná konzumace brokolice může snižovat riziko vzniku rakoviny a inzulínové rezistence u diabetiků. Přidejte brokolici do svých pokrmů a posilněte své zdraví v podzimním období.

Doporučený článek:  Tři způsoby, jak připravit ovesné vločky a dodat jim zajímavou chuť
Zdroj obrázku: Freepik

Červená řepa – Výživná volba

Sezóna červené řepy trvá od června do listopadu a právě na podzim nám tato kořenová zelenina poskytuje širokou škálu vitamínů a minerálů, které potřebujeme. Pravidelná konzumace červené řepy přispívá ke snižování hladiny škodlivého cholesterolu a regulaci vysokého krevního tlaku. Řepu můžete konzumovat syrovou, vařenou, pečenou nebo nakládanou, a dokonce ji přidávat do různých koktejlů, kterým dodává nádhernou barvu. Přidejte červenou řepu do svého podzimního jídelníčku a posilněte své zdraví.

Dýně – Skvělý zdroj vitamínů a minerálů

Podzim je obdobím, kdy se dýně stávají neodmyslitelnou součástí našeho jídelníčku. Tyto plody nejsou určeny pouze pro halloweenskou dekoraci, ale také jsou cenným zdrojem vitamínů a minerálů. Dýně obsahují betakaroten, vitamíny B1, B2, C a niacin, stejně jako minerály jako fosfor, vápník, draslík, zinek a hořčík. S nízkým obsahem kalorií a tuků nás dýně příjemně zahřejí během chladných podzimních dnů. Kromě toho podporují zdravou hladinu cholesterolu a posilují imunitní systém. Nezapomeňte zařadit dýně do svého podzimního jídelníčku a těšte se z jejich výživných vlastností.

Zdroj: https://www.webmd.com/food-recipes/ss/slideshow-fall-fruits-vegetables, https://www.medicalnewstoday.com/articles/266765, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28050806/, https://www.healthline.com/nutrition/pumpkin-nutrition-review
.

Doporučené články