Drahé krémy málokdy fungují. Pro pevnou a zářivou pokožku stačí trochu vylepšit svůj jídelníček

Kůže je největším orgánem na těle, i když si to mnoho lidí neuvědomuje. Pokožka nás chrání, a proto bychom o ni měli správně pečovat. Nejlepší je, když s péčí začneme již v mládí a věnujeme se jí každý den. Nejlepší možností, jak se o ni správně starat, je zaručeně správná dieta! Nejlepší je péče zevnitř. Co jíst pro zpevnění pokožky?

Kosmetika, nebo dieta?

Hodně lidí si myslí, že o pokožku mohou pečovat jen pomocí drahých pleťových krémů. Není to vůbec pravda. Kůže se denně potýká s patogenními mikroorganismy, kolísáním teplot, vlhkostí a řadou dalších faktorů. Postupem času proto ztrácí pružnost, pevnost a zářivost. Naši vitalitu a bezpečí chrání každý den a nikdy neodpočívá. Proto bychom jí měli dát správnou výživu.

Doporučený článek:  Pravidelná konzumace nealkoholického piva nadměrně zatěžuje slinivku břišní

Rozvoj kosmetického průmyslu nás přesvědčil, že potřebujeme krémy a různá séra. Efektivní jistě jsou, ale musíte zvolit správné produkty pro svou pleť. Mnohem důležitější jsou ovšem potraviny, které dostáváme do svého těla. Role stravy ve zdraví a vzhledu celého těla se stále podceňuje, ale hraje klíčovou roli.

Zdroj obrázku: Freepik

Dieta pro pevnou pokožku

S věkem v těle ubývá kolagen a obsah kyseliny hyaluronové. Z tohoto důvodu se začnou tvořit vrásky a pokožka ztrácí svou pevnost i pružnost. Tyto změny nikoho nepotěší. Nejlepší metodou, jak zabránit předčasnému stárnutí pleti, je chytrý jídelníček. Jednoduše musíte do stravy začlenit ovoce, zeleninu, celozrnné produkty a zdravé tuky.

Doporučený článek:  Sladké podzimní osvěžení: bezinková šťáva je odpovědí na řadu neduhů, oblíbí si ji i děti

Antioxidanty pro pevnou pokožku

Ovoce a zelenina jsou bohaté na vitamíny a minerály. Pro pevnou pokožku jsou důležité vitamíny A, C a E, zinek, selen a měď. Všechny tyto složky mají antioxidační vlastnosti, což je pro obnovení pružnosti důležité. Co byste měli jíst a pít? Začleňte do jídelníčku zelený čaj, za studena lisované rostlinné oleje, ryby, chléb a celozrnné výrobky. Uvidíte, že pokožka bude vypadat lépe než dřív.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/12-foods-for-healthy-skin
.

Doporučené články