Exotické chutě, které obohatí podzimní jídelníček

Září znamená přechod z léta do podzimu a přináší s sebou bohatou škálu exotických ingrediencí, které dokážou jídlům dodat nával chuti a vzrušení. Ať už jste ostřílený šéfkuchař, nebo dobrodružný domácí kuchař, je ideální čas experimentovat s exotickými ingrediencemi, které možná nepatří do vašeho obvyklého repertoáru.

Dračí ovoce

Začněme vizuálně úchvatným dračím ovocem. Se svou zářivě růžovou nebo žlutou slupkou a skvrnitou dužinou je pastvou pro oči. Dračí ovoce má jemně sladkou a mírně nakyslou chuť, díky čemuž je všestrannou složkou. Můžete ho použít do smoothie bowls, salátů nebo i jako ozdobu do koktejlů. Zkuste ho zamíchat do salsy z dračího ovoce, kterou můžete podávat s grilovaným kuřecím masem nebo rybou pro osvěžující a exotický nádech.

Doporučený článek:  V toustovači jde připravit i netradiční pokrmy. Vyzkoušejte omeletu nebo klobásu

Tamarind

Tamarind je pikantní a kyselé ovoce, které dodává pokrmům jedinečnou chuť. Je základem mnoha asijských a blízkovýchodních kuchyní. Chcete-li použít tamarind, můžete vytvořit tamarindovou pastu tak, že namočíte dužinu do teplé vody a poté ji přecedíte. Tuto pastu lze použít jako základ omáček, marinád a dresinků. Je klíčovou složkou klasických jídel jako Pad Thai a sladkokyselých omáček.

Zdroj obrázku: Freepik

Šafrán

Šafrán je jedním z nejdražších koření na světě. Šafránové nitě lze namočit do horké vody, aby se vytvořila tekutina naplněná šafránem, kterou lze použít k ochucení rizot, a dokonce i dezertů, jako je zmrzlina s šafránem. Jeho jedinečná chuť a krásný zlatavý odstín z něj dělají luxusní doplněk zářijových jídel.

Doporučený článek:  Keto dieta je oblíbená pro hubnutí, tělu může prospět

Miso

I když miso nemusí každému připadat exotické, v mnoha kuchyních je stále málo využívanou surovinou. Tato fermentovaná sójová pasta dodává hloubku a umami chuť různým pokrmům. Miso můžete použít do polévek, marinád, salátových dresinků nebo i jako polevu na restovanou zeleninu nebo grilovaná masa. Experimentujte s různými typy miso, jako je bílé, červené nebo žluté, abyste objevili jedinečné chutě a kombinace.

Zdroj: https://www.sheknows.com/food-and-recipes/articles/1080858/exotic-ingredients-you-can-buy-online/
.

Doporučené články