Ceny másla strmě stoupají, připravte si raději domácí. Po ochutnání už nebudete chtít jiné

Máslo se v poslední době zdražuje stejně jako jiné produkty. Bohužel i předtím bylo poměrně drahé a dnes jeho ceny šplhají o to výš. Ukázalo se, že dokonce i na této položce na nákupním seznamu můžete hodně ušetřit. Existuje totiž jednoduchý recept na domácí máslo, které si můžete vyrobit v pohodlí vlastní kuchyně. Postačí vám jen smetana a vhodná nádoba. Máslo bude mnohem levnější i chutnější než z obchodu. Jak na to?

Jednoduchý recept na domácí máslo

Na internetu najdete jistě mnoho triků a tipů na to, jak si připravit domácí máslo. Jeden z youtuberů se podělil se světem o velmi jednoduchý způsob, jak si ho můžete připravit doma. Potřebovat budete jen zakysanou smetanu a skleněnou dózu. Do sklenice nalijte 30% smetanu, ale maximálně do poloviny objemu dané sklenice.

Doporučený článek:  Moli jsou odolní, proti osvědčeným metodám ale nebudou mít žádnou šanci

Nádobu uzavřete a několik minut jí silně protřepávejte. Dělejte plynulé pohyby, aby se smetana správně vypracovala a získali jste dokonalé máslo. Hotové máslo po několika minutách vyndejte z dózy a vložte ho chvíli do studené vody. Potom máslo vymačkejte, aby nebylo příliš vodnaté. A máte hotovo. Máslo stačí uložit do vhodné nádoby a skladovat v lednici.

Zdroj obrázku: Freepik

Další způsob, jak si vyrobit domácí máslo

Při výrobě másla máte ještě jednu možnost. Na tu ale budete potřebovat mixér. Zakysanou smetanu nalijte do vysoké nádoby a krém mixujte na střední rychlost mixérem po dobu jedné minuty. Potom hmotu osolte, přepněte mixér na vysoké otáčky a pokračujte v mixování, dokud nezískáte strukturu másla. Máslo oddělte od podmáslí tím, že ho přecedíte přes cedník nebo vložíte do studené vody.

Doporučený článek:  Praskliny na rajčatech svědčí o nedostatečné péči. Tato zelenina se nespokojí jen tak s něčím

Máslo je skvělý produkt, ale nesmíte to přehánět

Máslo je cenným zdrojem mnoha vitamínů (A, D, E, K) a minerálů (selen, mangan, zinek). Kromě toho obsahuje také zdravé trans tuky, které mají antibakteriální účinky a působí také proti ateroskleróze. Máslo má díky tomu velmi pozitivní vliv na naše zdraví, ale pouze v malém množství. Rozhodně to s jeho konzumací nepřehánějte, i když ho budete mít díky těmto receptům doma kdykoli a velmi levně.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/recipe/42264/homemade-butter/
.

Doporučené články