Ceny másla strmě stoupají, připravte si raději domácí. Po ochutnání už nebudete chtít jiné

Máslo se v poslední době zdražuje stejně jako jiné produkty. Bohužel i předtím bylo poměrně drahé a dnes jeho ceny šplhají o to výš. Ukázalo se, že dokonce i na této položce na nákupním seznamu můžete hodně ušetřit. Existuje totiž jednoduchý recept na domácí máslo, které si můžete vyrobit v pohodlí vlastní kuchyně. Postačí vám jen smetana a vhodná nádoba. Máslo bude mnohem levnější i chutnější než z obchodu. Jak na to?

Jednoduchý recept na domácí máslo

Na internetu najdete jistě mnoho triků a tipů na to, jak si připravit domácí máslo. Jeden z youtuberů se podělil se světem o velmi jednoduchý způsob, jak si ho můžete připravit doma. Potřebovat budete jen zakysanou smetanu a skleněnou dózu. Do sklenice nalijte 30% smetanu, ale maximálně do poloviny objemu dané sklenice.

Doporučený článek:  Zlaté mléko zahřeje v sychravých dnech, jeho orientální vůně zažene všechny chmury

Nádobu uzavřete a několik minut jí silně protřepávejte. Dělejte plynulé pohyby, aby se smetana správně vypracovala a získali jste dokonalé máslo. Hotové máslo po několika minutách vyndejte z dózy a vložte ho chvíli do studené vody. Potom máslo vymačkejte, aby nebylo příliš vodnaté. A máte hotovo. Máslo stačí uložit do vhodné nádoby a skladovat v lednici.

Zdroj obrázku: Freepik

Další způsob, jak si vyrobit domácí máslo

Při výrobě másla máte ještě jednu možnost. Na tu ale budete potřebovat mixér. Zakysanou smetanu nalijte do vysoké nádoby a krém mixujte na střední rychlost mixérem po dobu jedné minuty. Potom hmotu osolte, přepněte mixér na vysoké otáčky a pokračujte v mixování, dokud nezískáte strukturu másla. Máslo oddělte od podmáslí tím, že ho přecedíte přes cedník nebo vložíte do studené vody.

Doporučený článek:  Květáku se rozhodně vyplatí dát šanci. Díky jednoduchému triku se zbavíte zápachu během vaření

Máslo je skvělý produkt, ale nesmíte to přehánět

Máslo je cenným zdrojem mnoha vitamínů (A, D, E, K) a minerálů (selen, mangan, zinek). Kromě toho obsahuje také zdravé trans tuky, které mají antibakteriální účinky a působí také proti ateroskleróze. Máslo má díky tomu velmi pozitivní vliv na naše zdraví, ale pouze v malém množství. Rozhodně to s jeho konzumací nepřehánějte, i když ho budete mít díky těmto receptům doma kdykoli a velmi levně.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/recipe/42264/homemade-butter/
.

Doporučené články