Diety, které skutečně fungují: kila půjdou dolů sama, pozor ale na vedlejší účinky

Boj s obezitou je v dnešní době hlavním cílem mnoha lékařů po celém světě. Bojují s ní ale hlavně jednotlivci. Zdravé stravování, diety a hubnutí zabírají v médiích více prostoru než jiné věci, a to z dobrého důvodu. Dnes se podíváme na několik typů diet, které vám pomůžou zhubnout a získat zdravou hmotnost.

Rychlost metabolismu je klíčem k úspěchu

Metabolismus řídí všechny energetické procesy v těle. Jestli nemůžete zhubnout i přes velkou snahu, měli byste si nechat svůj metabolismus změřit. Možná zjistíte, že jíte ve špatnou dobu nebo konzumujete špatné druhy potravin. V Čechách existuje mnoho specialistů, kteří vám udělají test metabolismu a poradí vám, jak byste se měli stravovat, spát apod.

Doporučený článek:  Nedejte podzimní únavě šanci! Sezonní potraviny nakopnou organismus a udrží dobrou náladu

Nízkosacharidová dieta

Tato dieta patří mezi nejznámější, když přijde na hubnutí. Je známá také jako ketodieta. Je založena na omezení příjmu sacharidů (cukrů), zvýšení množství tuků a dostatečném množství bílkovin. Mnoho studií potvrdilo efektivitu ketogenní diety, ale odborníci také varují před tímto typem diety, protože vynechává mnoho složek, které jsou pro zdravé tělo důležité.

Zdroj obrázku: Freepik

Dieta s vysokým obsahem bílkovin

Statisticky je vysokoproteinová dieta lepší než nízkoproteinová. Trávení bílkovin vyžaduje více energie než trávení tuků, a proto je tato dieta postavená hlavně na bílkovinách. Do tří měsíců podle této diety může vaše váha klesnout asi o 10 kilogramů. Mnoho odborníků ale upozorňuje na závažné nežádoucí účinky této diety, jako je zácpa, halitóza nebo průjem.

Doporučený článek:  Veganství může být součástí zdravého životního stylu

Paleodieta

Tento typ diety se inspiruje tím, jak jedli lidé v dávných dobách, a měli byste jíst jen to, co měli k dispozici oni. Vyhýbat byste se měli mléčným výrobkům, obilným výrobkům, zelenině nebo sladkostem. Nemusíte samozřejmě zacházet do žádných extrémů. Když vynecháte v jídelníčku sladkosti, slané pochoutky a vysoce zpracované jídlo, budete mnohem zdravější a hubnutí půjde samo.

Zdroj: https://www.prevention.com/weight-loss/diets/g29462611/best-diets-weight-loss/
.

Doporučené články