Diety, které skutečně fungují: kila půjdou dolů sama, pozor ale na vedlejší účinky

Boj s obezitou je v dnešní době hlavním cílem mnoha lékařů po celém světě. Bojují s ní ale hlavně jednotlivci. Zdravé stravování, diety a hubnutí zabírají v médiích více prostoru než jiné věci, a to z dobrého důvodu. Dnes se podíváme na několik typů diet, které vám pomůžou zhubnout a získat zdravou hmotnost.

Rychlost metabolismu je klíčem k úspěchu

Metabolismus řídí všechny energetické procesy v těle. Jestli nemůžete zhubnout i přes velkou snahu, měli byste si nechat svůj metabolismus změřit. Možná zjistíte, že jíte ve špatnou dobu nebo konzumujete špatné druhy potravin. V Čechách existuje mnoho specialistů, kteří vám udělají test metabolismu a poradí vám, jak byste se měli stravovat, spát apod.

Nízkosacharidová dieta

Tato dieta patří mezi nejznámější, když přijde na hubnutí. Je známá také jako ketodieta. Je založena na omezení příjmu sacharidů (cukrů), zvýšení množství tuků a dostatečném množství bílkovin. Mnoho studií potvrdilo efektivitu ketogenní diety, ale odborníci také varují před tímto typem diety, protože vynechává mnoho složek, které jsou pro zdravé tělo důležité.

Doporučený článek:  Celebrity propagují nebezpečnou dietu, která tělu vážně uškodí. Nejzdravější strava je úplně jiná
Zdroj obrázku: Freepik

Dieta s vysokým obsahem bílkovin

Statisticky je vysokoproteinová dieta lepší než nízkoproteinová. Trávení bílkovin vyžaduje více energie než trávení tuků, a proto je tato dieta postavená hlavně na bílkovinách. Do tří měsíců podle této diety může vaše váha klesnout asi o 10 kilogramů. Mnoho odborníků ale upozorňuje na závažné nežádoucí účinky této diety, jako je zácpa, halitóza nebo průjem.

Paleodieta

Tento typ diety se inspiruje tím, jak jedli lidé v dávných dobách, a měli byste jíst jen to, co měli k dispozici oni. Vyhýbat byste se měli mléčným výrobkům, obilným výrobkům, zelenině nebo sladkostem. Nemusíte samozřejmě zacházet do žádných extrémů. Když vynecháte v jídelníčku sladkosti, slané pochoutky a vysoce zpracované jídlo, budete mnohem zdravější a hubnutí půjde samo.

Zdroj: https://www.prevention.com/weight-loss/diets/g29462611/best-diets-weight-loss/
.

Doporučené články