Češi jsou národem kutilů. Často vymýšlíme, jak využít různé věci na jiný způsob, než pro jaký byly vyrobeny. Například jedlá soda má nespočet využití v domácnosti. Skořice má charakteristickou vůni, která v nás probouzí vzpomínky na Vánoce, ale můžeme se díky ní zbavit plísně v květináči. Takových vychytávek bychom našli celou řadu. Jednou takovou, ne příliš známou vychytávkou je využití prádelního kolíčku v kuchyni. Může se zdát, že kolíček má jen jedno využití, ale není tomu tak.
Kde se vzaly prádelní kolíčky
První kolíčky archeologové objevili při vykopávkách z doby starověkého Egypta. Kolíček na prádlo, jak ho známe dnes, byl vynalezen v 17. století. Dokonce se slaví den prádelního kolíčku, který připadá na 6. května. Dříve se vyráběly pouze dřevěné kolíčky s pružinou i bez ní. Kolíčkům se také říká kramlík nebo klamerka. V dnešní době sušiček už není o prádelní kolíčky takový zájem. Stále se vyrábí, alespoň v minimálním množství. V obchodech můžeme najít kolíčky dřevěné i plastové. Dnes už kolíčky mají různé podoby. Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Dřevěné kolíčky mají většinou delší životnost než kolíčky plastové.
Pomocník v kuchyni
Každý z nás má někdy den blbec a nedaří se nám nic, na co sáhneme. Ať už se jedná o práci, úklid, nebo vaření. Především v těchto dnech se nám hodí vychytávky, které nám usnadní život. Jednou z nich může být právě kolíček na prádlo. Většině lidí se už někdy stalo, že jim spadla lžička do hrnce s vařící vodou nebo omáčkou. Není to nic příjemného, ale lze tomu předejít. Stačí si vzít na pomoc prádelní kolíček. Kolíček připevníme zhruba do poloviny rukojeti lžičky nebo vidličky. Díky správnému těžišti nespadne do hrnce. Takto přichystané příbory nebo jiné kuchyňské náčiní můžeme opatrně položit na hrnec.
Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/uk/house-and-home/household-advice/a684562/must-know-clothes-peg-hacks/