Skořice ochrání rostliny před škůdci a podpoří jejich zdravý růst

Skořice je oblíbené koření používané při vaření a pečení, ale věděli jste, že může být prospěšná i pro vaši zahradu? Skořice má protiplísňové, antibakteriální a antivirové vlastnosti, což z ní činí vynikající přírodní řešení pro různé problémy související s rostlinami.

Proč je skořice dobrá pro vaši zahradu?

Houbové choroby jsou častým problémem zahradníků a mohou se rychle rozšířit na další rostliny. Skořice má přirozené protiplísňové vlastnosti, které pomáhají při prevenci a léčbě plísňových onemocnění. Posypání skořicového prášku na půdu a kolem základny rostliny může pomoci zabránit růstu plísní a udržet rostliny zdravé.

Doporučený článek:  Naučte se připravit ten nejlepší domácí džem. Díky několika tipům si pochutná celá rodina

Skořice má také přirozené vlastnosti odpuzující hmyz, které mohou udržet škůdce daleko od vašich rostlin. Mravenci, komáři a další hmyz odradí vůně skořice, což z ní dělá účinné přírodní řešení pro ochranu rostlin před napadením hmyzem.

Skořice v neposlední řadě obsahuje sloučeninu zvanou auxin, která podporuje růst kořenů rostlin. Přidání malého množství skořice do půdy kolem rostlin může pomoci stimulovat růst kořenů a podpořit zdravý vývoj rostlin.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak využít skořici na zahradě?

Pokud na svých rostlinách zaznamenáte známky houbových chorob, jako je například padlí, můžete k jejich ošetření použít skořicový prášek. Jednoduše posypte malé množství skořicového prášku na postiženou oblast rostliny a kolem půdy. Postup opakujte každých několik dní, dokud plísňová infekce nezmizí.

Doporučený článek:  Tableta do myčky zbaví dřez všech nečistot, skvrn a zápachu

Skořicový olej je zase účinný přírodní repelent proti hmyzu, který může pomoci udržet škůdce daleko od vašich rostlin. Smíchejte několik kapek skořicového oleje s vodou v rozprašovači a nastříkejte na rostliny. Další možností je namočit vatu do skořicového oleje a rozmístit po zahradě, abyste snížili výskyt nechtěného hmyzu.

Chcete-li podpořit růst kořenů rostlin, přidejte malé množství prášku skořice do půdy kolem základny rostlin. Skořice může pomoci stimulovat růst nových kořenů a podpořit zdravý vývoj rostlin.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/info/using-cinnamon-on-plants.htm
.

Doporučené články