Domácí banánový chléb je ohromně jednoduchý, zdravý i výborný zároveň. Upečený je během chvíle

Banánový chléb je ohromně jednoduchý na přípravu. Zároveň je velmi zdravý. Upéct si ho doma můžete během pár minut. Navíc díky tomu zpracujete přezrálé banány, které již nejsou dobré ke konzumaci, ale nechcete je zbytečně vyhodit. Konzumace banánů se doporučuje lidem s očními chorobami nebo cukrovkou. Vychutnají si je ale i děti, do kterých díky tomu dostanete více vitamínů. Jak si vyrobit banánový chléb?

Jaké vlastnosti má banánový chléb?

Banánový chléb má mnoho výhod pro naše tělo. Je příjemně sladký, ale zároveň velmi zdravý. Pektin v banánech pomáhá při boji s cukrovkou, protože reguluje hladinu cukru v krvi. Další výhodou je, že vám pomohou snížit hladinu špatného cholesterolu a detoxikují tělo od toxinů. Banány obsahují mnoho antioxidantů, což byste neměli podceňovat.

Doporučený článek:  Vajíčka tělu maximálně prospějí. Ne ovšem v kombinaci s těmito potravinami
Zdroj obrázku: Freepik

Co budete potřebovat na výrobu?

Banánový chléb bude mít méně kalorií, když nahradíte hladkou mouku ovesnými vločkami. Navíc bude mnohem zdravější. Využít můžete i banány, které jsou přezrálé. Na recept budete potřebovat 3 zralé banány, 2 vejce, 3 lžíce medu, 2 hrnky ovesné mouky, 70 gramů kokosového oleje, 1 lžičku prášku do pečiva a 1/2 lžičky skořice.

Recept na jednoduchý banánový chléb

Recept na banánový chléb je velmi jednoduchý a zvládnou ho i lidé, kteří chléb nikdy nepekli. V první řadě se ujistěte, že mají všechny ingredience pokojovou teplotu. Poté v hluboké míse rozmačkejte banány vidličkou na kaši. Přidejte vejce a med. Vše důkladně promíchejte. Do směsi přidejte mouku, skořici, kokosový olej a prášek do pečiva. Důkladně promíchejte.

Doporučený článek:  Oslaďte si život zdravě. Alternativy cukru potěší tělo mnohem víc, některé dodají i cenné vitamíny

Všechny ingredience se musí dokonale spojit, aby mělo těsto správnou konzistenci. Těsto by mělo být poměrně husté. Nemusíte se toho lekat. Formu vyložte pečicím papírem a nalijte do ní připravenou směs. Troubu předehřejte na 180 stupňů a pečte po dobu asi 40 minut. Těsto vyzkoušejte testem s párátkem. Musí zůstat suché. A máte hotovo. Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: https://www.simplyrecipes.com/recipes/banana_bread/
.

Doporučené články