Na kávu zapomeňte. Po ránu nastartuje mozek i metabolismus úplně jiný nápoj

Máte-li pocit že váš metabolismus je pomalejší, dávejte si pozor, protože to může vést k rychlým kilům navíc. Tento problém způsobuje hlavně jednotvárná a nepravidelná strava. Klíčem ke správnému fungování je správná hydratace organismu.

Voda s medem a citronem

Přidání čajové lžičky medu zlepší nejen chuť vody. Přírodní med má řadu léčivých vlastností, má protiplísňový, virucidní a baktericidní účinek, díky čemuž má příznivý vliv na střevní mikrobiom. Dobrý stav přirozeného prostředí našich střev závisí na metabolismu a správném rytmu pohybů střev.

Doporučený článek:  Řeřicha je víc než velikonoční dekorace. Pro své účinky patří do jídelníčku po celý rok

Chcete-li, přidejte do vody s citronem a medem ještě skořici. Toto oblíbené koření má příznivý vliv na práci trávicího traktu. Urychluje metabolické procesy a zlepšuje odstraňování toxinů, usazenin a nepotřebných metabolických produktů z těla. Stimuluje játra a střeva, jakož i ledviny. Skořice také zlepšuje spalování tuků.

Zdroj obrázku: Freepik

Voda s citronem

Voda s citronem, zvláště pokud se pravidelně konzumuje na prázdný žaludek, zlepšuje trávení a pomáhá při snižování nadbytečných kilogramů. Hydratované sliznice gastrointestinálního traktu efektivněji přesouvají trávicí obsah do jeho následujících částí. Kromě toho citronová šťáva stimuluje produkci žluči, což se přímo promítá do rychlejšího trávení tuků.

Doporučený článek:  Kardamom vnese do kuchyně vůni orientu. Blahodárně působí na trávení i proti rakovině

Ráno střeva potřebují silnou stimulaci. Pokud nemáte problémy se žaludečními a duodenálními vředy nebo onemocněními spojenými s dráždivým střevem, vyzkoušejte něco navíc. Přidejte do vody s medem a citronem 1/4 čajové lžičky kurkumového prášku a špetku pepře. Kromě stimulace trávení vám tento výrazný chuťový nápoj umožní rychleji se probudit. Nejlepším zvykem je vypít sklenici vody hned po probuzení. Ať už s přísadami, nebo bez nich, důležitější je, aby měl nápoj pokojovou teplotu.

Zdroj: https://www.netmeds.com/health-library/post/6-reasons-why-you-should-drink-lemon-and-honey-water
.

Doporučené články