Digestoř snadno vyčistíme pomocí oleje nebo octa

Digestoř je velkým pomocníkem hlavně v malých bytech. Bohužel se velmi rychle ušpiní. Na čištění nepotřebujete žádné chemické prostředky. Pro důkladné čištění vám postačí domácí prostředky, které máte v kuchyni. Díky nim bude mřížka znovu dokonale čistá a lesklá. Vyčistit z mřížky tuk může být oříšek, ale my vám s tím poradíme.

Nečistoty zmizí snadno a rychle

Digestoř v kuchyni slouží pro velmi jednoduchý účel. Pohltí všechny nepříjemné pachy z vaření, které by se jinak dostaly do vašeho domova. Pravidelným čištěním zajistíte, že bude digestoř pracovat správně, a prodloužíte její životnost. Mastnota je jejím velkým nepřítelem. Mnoho lidí se ji snaží mýt v myčce, ale to byste rozhodně neměli dělat.

Doporučený článek:  Známá influencerka prozradila jednoduchý postup, jak všechny potraviny uchovat déle čerstvé

Na trhu najdete nespočet prostředků, které odstraní mastnotu a vrátí mřížce lesk. Naštěstí nic takového nepotřebujete. Bohatě vám postačí domácí prostředky. Nebojte se, i tak budete mít digestoř čistou během pár minut. Budete se divit, ale na čištění byste měli použít olivový olej. Zdá se to jako hloupost, ale ve skutečnosti to funguje velmi dobře.

Zdroj obrázku: Freepik

Malé množství oleje zajistí lesklou digestoř

Na čištění tohoto spotřebiče si připravte čistý hadřík z měkkých vláken a olivový olej. Postačí vám velmi malé množství. Potom ponořte hadřík do čisté vody a položte ho přes celou mřížku. Nechte olej působit asi 10–15 minut a potom stejným hadříkem setřete veškerou špínu a mastnotu, které se uvolnily. Nakonec mřížku otřete znovu čistým hadříkem.

Doporučený článek:  Sušené ovoce je ideální mlsání na celou zimu. Nachystat lze různé druhy, postup je snadný

Druhou možností pro dokonalé vyčištění digestoře je použití octa. Ten dokáže v domácnosti odstranit nečistoty prakticky z každého povrchu. Namíchejte si směs octa s vodou v poměru 2 : 1 a nalijte ji do nádoby s rozprašovačem. Mřížku z digestoře nastříkejte tímto prostředkem a nechte pár minut působit. Potom všechny nečistoty setřete houbičkou. Uvidíte, že bude vypadat jako nová.

Zdroj: https://www.lotuscommercial.com.au/5-expert-hacks-maintain-clean-filters-kitchen-exhausts-range-hoods/
.

Doporučené články