Šálek kávy potěší i naše rostliny. Dodá jim energii k růstu a bohatému kvetení

Svěží zelená kapradina a krásně kvetoucí křídlový květ dokážou být dokonalou ozdobou každého bytu. Jsou snem mnoha milovníků rostlin. Bohužel pěstování těchto květin je spojeno s určitými problémy. Každý se o ně však dokáže postarat. Nikdy například nevyhazujte kávovou sedlinu a připravte z ní přírodní hnojivo.

Kávová sedlina pro zalévání rostlin

Vodu na zalévání rostlin můžete smíchat s pivem, česnekem nebo i mlékem. Mnoho zahrádkářů také doporučuje používat kávovou sedlinu. Takové hnojivo je skutečnou výživovou bombou, která bude účinkovat dlouhou dobu. Kávová sedlina obsahuje draslík, fosfor, dusík nebo hořčík. Látky se uvolňují velmi pomalu, a proto budou krmit rostliny po delší čas.

Doporučený článek:  Alobal usnadňuje život už dlouhé roky. Přesto málokdo tuší, že každá strana má jiné využití

Kávová sedlina podpoří rostliny především v lepším růstu a svěžím kvetení. Mluvíme o pokojových i zahradních rostlinách. Mělo by se však pamatovat na to, že ne všechny rostliny za kávové hnojivo poděkují. Doporučuje se především pro acidofilní květiny. Patří sem kapradiny, okřídlený květ, vřes nebo hortenzie. S takovou směsí můžete zalévat i orchideje.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí hnojivo

Na přípravu domácího hnojiva nasypte 1–2 čajové lžičky kávové sedliny do 1 sklenice vody. Počkejte, dokud sedlina nezvětší svůj objem. Potom vše důkladně promíchejte a zalijte tímto roztokem své rostliny. Nejlepší je to udělat hned. Tento postup opakujte jednou za dva týdny. Pro přípravu hnojiva lze použít i zbytky nedopité kávy.

Doporučený článek:  Přebytek velikonočních vajec nemám. První týden všechny sníme, hitem v naší rodině je vaječný tatarák

Zřeďte ji s trochou vody, přičemž udržujte poměr 1 : 5. Pokud chcete použít kávu v zahradě, pak se sklenice kávové sedliny nalije do 10 litrů vody. Když směs nabobtná, směs se důkladně promíchá a rostliny se okamžitě zalévají. Kávová sedlina pomůže také při přesazování pokojovek. Můžete například použít 1–2 čajové lžičky, které smícháte s hlínou při přesazování rostlin.

Zdroj: https://www.gardeningchores.com/coffee-grounds-for-houseplants/
.

Doporučené články