Horké dny ještě nekončí. Správná hydratace je základ, voda však není jediná možnost

Každý den bychom se měli postarat o to, aby naše tělo bylo správně hydratované. Neznamená to pouze pravidelně doplňovat tekutiny, ale také některé potraviny jsou bohaté na množství vody, která může ulevit od pocitu žízně. Hydratace je velmi důležitá, protože ovlivňuje nejen organismus samotný, ale působí také na pokožku. Bez dostatku vody se bude vrásnit a bude napnutá.

Jaké ovoce a zeleninu jíst?

Kolik vody byste měli za den vypít? Výzkumy ukazují, že není možné se řídit obecným pravidlem dvou litrů vody denně. Pro každého bude hranice jiná, protože každý jinak váží a také se věnuje jiné fyzické aktivitě. Jestli si chcete vypočítat, kolik vody potřebujete, můžete si to snadno spočítat pomocí jednoduchých tabulek, které najdete na internetu. Pitná voda ale nemusí být jediným způsobem, jak si hydrataci doplnit.

Doporučený článek:  Starší chléb je škoda vyhodit. Stačí málo a bude znovu chutnat jako čerstvě upečený

Jaké zelenina obsahuje vysoké procento vody? Je jich mnoho, stejně tak jako ovoce. Okurky jsou tvořené především vodou, a tak je jasné, že patří mezi oblíbený druh, a to nejen přes horké léto. Okurky dodají tělo vláhu a hydrataci a navíc příjemně osvěží. Dalším druhem je cuketa,  která se dá snadno jíst nejen syrová, ale také grilovaná. Navíc obsahuje i vitamin C, který potřebujeme k budování imunity.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si zeleninu, která osvěží

Mezi další druhy zeleniny, které si můžete dopřát, patří například brokolice, rajčata, květák, salát nebo červená paprika. Jako další si můžete dát i chřest nebo špenát. Také ovoce patří mezi potraviny, které je vhodné konzumovat hlavně v horkých dnech. Meloun je složený hlavně z vody, obsahuje také vitaminy C, A nebo skupinu B. Jahody jsou skvělým doplňkem nejen do dezertů, ale také jsou výborné čerstvé, protože zasytí a dodají tělu vitaminy.

Doporučený článek:  Domácí listové těsto se rozplyne na jazyku. Je výzvou i pro zkušené pekaře

Také ananas, třešně, maliny nebo jablko jsou plné vody, díky které se nasytíte a zároveň také hydratujete celé tělo. Především v létě je nutné myslet na to, jestli dostatečně pijeme. Nepatří sem přitom jen čistá voda, ale také potraviny nebo hotové polévky, které si uvaříte.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/19-hydrating-foods
.

Doporučené články