Hliníková fólie usnadní sušení prádla, mytí nádobí i žehlení

Hliníková fólie neboli alobal nesmí v kuchyni chybět. Někdo ji používá při grilování, další do ní zabalí jídlo na cestu nebo v ní uchová potraviny v chladničce. Toto jsou nejběžnější způsoby využití alobalu v domácnosti. Vedle nich ale existují i ty méně časté, přesto praktické. Které to jsou?

Aby prádlo neelektrizovalo

Pro sušení prádla v mnoha domácnostech slouží sušička. Jedná se o pomocníka, který značně zjednodušuje žehlení. Některé oblečení po vytažení ze sušičky ani žehlit není třeba, protože není zmačkané. Může ale elektrizovat, což je docela nepříjemné. Zejména u toho oblečení, které se pak lepí na tělo.

Doporučený článek:  Jedlá soda urychlí vaření brambor a zjemní jejich strukturu

Zabránit tomu může právě alobal. Vytvoříte z něj tři kuličky, které dáte do bubnu sušičky mezi prádlo. Pak spustíte program sušení. Alobal na sebe naváže elektrické náboje, jež jsou odpovědné za statický náboj na oblečení.

Zdroj obrázku: Freepik

Zjednodušení žehlení

Alobal vám může zjednodušit žehlení, které málokoho baví. Je to ale činnost, kterou je třeba vykonat. Když žehlicí prkno pokryjete hliníkovou fólií a na ni položíte látkový potah, teplo sálající ze žehličky se bude od alobalu odrážet do žehleného oblečení. Díky tomu ho vyžehlíte mnohem rychleji a s menší námahou.

Doporučený článek:  Okurkám se bude dařit v dobré společnosti. Jiné rostliny je podpoří v růstu i chuti

Odstranění připálenin z hrnce

Někdy stačí malý okamžik k tomu, abyste připálili hrnec. Je to docela nepříjemné, protože pak ho musíte vyčistit. I zde vám pomůže alobal. Odtrhnete kousek a vytvoříte z něj kuličku. S její pomocí můžete připáleninu na dně hrnce vyčistit. Lze také přidat čisticí nebo mycí prostředek na nádobí. Připálenina půjde pryč snadněji.

Mytí nádobí v myčce

Alobal pomůže i s mytím nádobí v myčce. Kuličku o velikosti pingpongového míčku dáte do vnitřku myčky, kde je uložené špinavé nádobí. Díky ní pak budete mít čisté příbory, talíře i sklenice. A přitom vás to nebude stát nic navíc. Vyzkoušejte to a sami uvidíte, jak dobře to funguje.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/tips/a25971/new-uses-aluminum-foil/
.

Doporučené články