Citronová kůra zbaví myčku zápachu, nečistot i mastnoty

Vyhazujete citronovou kůru do koše? Velká chyba! Velmi efektivně ji můžete využít při úklidu své domácnosti a ušetřit díky tomu hodně peněz na chemických čističích. Navíc ušetříte také své zdraví a přinesete do svého domova krásnou a svěží vůni. Tento ekologický prostředek na čištění použijete v každém koutě svého domova. Jak?

Jak doma využít citronovou kůru?

Hlavním místem, kde můžete kůru využít, je myčka nádobí. Tento spotřebič je po celém světě velmi oblíbený. Bohužel se tam také drží hodně nečistot, vodní kámen a zápach. Sice při každém mytí nádobí přidáváte čisticí prostředek, ale ten vás nepříjemného zápachu nezbaví. Právě naopak. Často se prostředek špatně umyje a potom způsobuje hodně problémů.

Doporučený článek:  Většina lidí ji rovnou vyhazuje. Banánovou slupku lze přitom ještě skvěle zužitkovat

Zápach způsobují také nečistoty z nádobí, zbytky jídla nebo špinavé nádobí, které necháte v myčce příliš dlouho. Mastnota je další problém, se kterým musíte v myčce bojovat. Naštěstí vám se vším pomůže obyčejná citronová kůra, kterou byste běžně hodili do koše. Nejenže bude myčka i nádobí vonět po citrusech, ale také budete mít spotřebič dokonale čistý.

Zdroj obrázku: Freepik

Citron si snadno poradí se zápachem z myčky

Toto ovoce má antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, které vám pomohou i mimo kuchyni. V případě myčky nádobí postačí, když kousek kůry z citronu vložíte do horní police nebo do prostoru na příbory a zapnete myčku jako obvykle. Zápach, vodní kámen i nečistoty zmizí jako mávnutím kouzelné hůlky. Navíc vás tato čisticí metoda nebude stát ani korunu.

Doporučený článek:  Jarní cibulku zvládne vypěstovat každý. Postačí jí trocha místa v záhoně a dostatek slunce

Citron nemusíte používat pouze v myčce nádobí. Vodní kámen nebo nečistoty odstraní také z dalších částí vašeho domova. Kůru nevyhazujte. Velmi dobře ji můžete použít také při čištění koupelny, dřezu, vodovodní baterie nebo sprchového kouta. Navíc tento jedinečný tip můžete poradit i přátelům, které bude zaručeně zajímat, jak můžete mít tak čistou domácnost.

Zdroj: https://lifehacker.com/deodorize-your-dishwasher-with-leftover-citrus-peels-1745639543
.

Doporučené články