Jedná se o nepříjemnou situaci. Česnek je totiž chutnou a velmi zdravou přísadou mnoha jídel, přidává se do pomazánek, na topinky, používá se při nachlazení a virových chorobách a není snadné ho z jídelníčku vyřadit. Na druhou stranu může někdy způsobit velmi nepříjemný zápach, kterého nemusí být snadné se zbavit. Jak to vyřešit, abyste mohli jít na schůzku nebo do zaměstnání i potom, co jste si pochutnali na česnekové topince?
Proč jíst česnek?
Přesto, že máme díky němu nepříjemný dech, přináší česnek mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. Proto bychom se ho neměli vzdávat. Působí antibakteriálně, antivirově a protiplísňově. Obsahuje vitamíny skupiny A, B, C a E. Může snižovat riziko mrtvice i infarktu. Má silné antibiotické účinky. Pokud ho budete užívat během nemoci, výrazně zkrátí její dobu a projevy.
V jaké formě česnek užívat?
Nejlepší je samozřejmě užívat ho čerstvý. Dobrou službu udělá ale i ve formě tinktury a na trhu jsou i česnekové tablety. Pokud budete konzumovat každý den 1–3 stroužky čerstvého česneku, můžete i snížit hladinu cholesterolu. Můžete ho smíchat i s medem, bude mít příjemnější chuť. Na virózy a bolesti v krku si můžete připravit česnekový čaj.
Jak se česnekového dechu zbavit?
Proti česnekovému odéru existuje několik potravin, které tento problém eliminují. Jaké to jsou?
- Máta,
- syrová jablka,
- petržel,
- mléko,
- zelený čaj,
- citrón,
- čokoláda,
- kávové zrnko,
- mléko nebo bílý jogurt.
A ještě se najdou další pochutiny, které zápach z úst omezí. Pokud tyto potraviny zkombinujete, jistě se dočkáte vytouženého efektu. Přesto vás ho většinou nezbaví úplně a je potřeba si po takovém jídle důkladně vyčistit zuby a použít kvalitní ústní vodu. Problém je, že samotná ústní hygiena nás zápachu z úst po česneku zbaví jen dočasně. Dokud česnek nestrávíme, odér bude cítit stále. Navíc pokud zkonzumujeme větší množství česneku, hrozí, že se bude vylučovat i kůží. Někdy může tělo vylučovat česnek dokonce 24 hodin.
Zdroj: https://www.healthline.com/health/get-rid-of-garlic-onion-breath